Хърватия победи Армения след прекъсване на дрон, рекордна победа за Португалия над Лихтенщайн

Ноус Футболсредно

Хърватия се представи добре по отношение на Европейското първенство през 2024 г. в Германия. С победа с 1-0 като домакин на Армения, хърватите водят в група D с десет точки от четири мача.

Мачът беше спрян за кратко през първото полувреме, когато дрон прелетя над стадиона, носейки знамето на Нагорни Карабах, конфликтна зона в рамките на границите на Азербайджан, където живеят много арменци.

В Група десет Португалия и Словакия са на прав път към Европейското първенство. Португалия победи Люксембург с 9-0, а Словакия победи Лихтенщайн с 3-0, отчасти благодарение на бърз гол на Давид Ханко от Фейенорд.

Вижте класирането на групи D и J по-долу:

• номер

Групово подреждане d
  • номер

Подреждане на група J

Капитанът Лука Модрич изигра 168-ия си международен мач за третия отбор на последното Световно първенство. Освен звездата на Реал Мадрид в титулярния състав участваха още играчът на Фейенорд Лука Иванучич и играчът на Аякс Йосип Сотало. Борна Соса (също Аякс) остана на пейката деветдесет минути.

Тринадесет минути по-късно Андрей Крамарич отбеляза решаващия гол. Малко чудо беше, че резултатът се запази 1:0, защото дълго време беше еднопосочно към арменския вратар Евгенжин Канкаревич.

Андрей Крамарич вкара за Хърватия

Хърватия почти овладя жълтия мач, но не продължи напред. Така домакинът може да продължи да се надява още дълго време. Ако Армения победи, те ще заемат първо място в квалификационната група, което ще подчертае първото им участие на Европейско първенство.

Благодарение на победата с 2-0 в Латвия, Уелс също се бори за билет за Европейското първенство. Докато националите получаваха предимно жълти картони, Арън Рамзи (дузпа) и Дейвид Брукс вкараха за Уелс.

READ  Изглежда, че сблъсъците между Кнайгт и селекционера на националния отбор Керщолт приключиха: „Сега има повече мир“ | карам ски

Рекордна победа за Португалия и гол на Ханко

В група J непобедената Португалия направи следващата стъпка към Европейското първенство в Германия. Без наказания Кристиано Роналдо Португалия записа рекордна победа над Люксембург: 9-0.

По два гола отбелязаха Гонсало Инасио, Гонсало Рамос и Диого Хота. Рикардо Орта, Бруно Фернандеш и Жоао Феликс също бяха точни срещу отслабеното Велико херцогство.

Давид Ханко от Фейенорд откри резултата за Словакия срещу Лихтенщайн само след осем секунди. Това изглеждаше като прелюдия към голям резултат, защото пет минути по-късно резултатът беше 3:0 с голове на Ондрей Дуда и Робърт Мак.

Но в оставащите 84 минути не бяха отбелязани повече голове. Словакия е на път да се присъедини към Европейското първенство, следвайки стъпките на Португалия.

Последният кръг е много далеч за Исландия и Босна и Херцеговина. Исландия спечели над босненците в добавеното време в понеделник вечерта. Бившият нападател на Хееренвеен Алфред Финбогасон отбеляза единствения гол. И двете страни имат по шест точки от шест мача.