Четвъртфинал на Михаел ван Гервен на Световната купа: „Невероятно“

Трикратният световен шампион Майкъл ван Гервен изненадващо отпадна от Световното първенство по дартс в Лондон. Англичанинът Скот Уилямс беше твърде силен за Могъщия Майк на четвъртфиналите на Световната купа в понеделник вечер. Играчът на фламински дартс загуби с 5-3 от световния номер 52 Уилямс в Александра Палас. Тогава Ван Гервен отговори: „Невероятно“.

Ван Гервен достигна четвъртфиналите с впечатляваща демонстрация на сила в петък, побеждавайки англичанина Стивън Понтинг с 4-0. Той също се представи отлично в предишните си два мача на Световното първенство. Той няма загубен сет до този мач.

„Не по начина, по който исках да започна 2024 г.“, отговори Ван Гервен в социалните медии след загубата. „Не е за вярване. Не получих първото ниво, това поражение е тежко.“ Той не пожела да говори с други медии.

Ван Гервен игра доста под потенциала си срещу Уилямс в понеделник. Той започна мача с поредица от грешки на двойки и даде първия сет на съперника си. След това той се възстанови донякъде и поведе с 2-1, но след това сънародникът на Флигмен се срина и загуби на всички фронтове от Уилямс.

Липсваше инстинктът на убиеца
Колкото и да е странно, в началото оценките му бяха високи, но му липсваше обичайният инстинкт за убиване. В края на мача резултатите му останаха необичайно ниски и Уилямс наказа това умело, като спечели убедително седмия и осмия сет.

Ван Гервен спечели Световната купа през 2014, 2017 и 2019 г. Той ще трябва да изчака поне още една година, за да спечели четвъртата си титла след това поражение.

READ  Брайън Проби вече е говорил с Етиен Ваесен след силен сблъсък: „Обадих се по телефона“ | Холандски футбол