Чудовищна победа за холандците до 17 години с играча на ADO Джед ван Меерло в стартовия състав срещу България

Отборът на Холандия до 17 години постигна победа с 6-2 над домакина България във втората си квалификация за Европейско първенство в неделя. На почивката резултатът беше равен 1-1. Играчът на ADO Den Haag Джед ван Меерло (снимка) получи деветдесет минути игрово време от треньора на KNVB Шерида ван Бруген. Виктория Боербум, втората избрана играчка на ADO, влезе в 72-ата минута на мястото на Фльор Веркоойен.

Текст: Питър Петит

Мачът срещу българите ще бъде ключов за оставането на холандците до 17 години в квалификациите за Европейското първенство. За разлика от минималната загуба в първия мач (1-0) срещу Финландия миналия четвъртък сутринта, младежкият холандски отбор изигра различна атака в неделя, което доведе до страхотни положения и в крайна сметка много голове.

Швейцария

Следващият важен мач от този триптих ни очаква в сряда срещу отбора на Швейцария до 17 години. Холандците се надяват да се класират за Европейското първенство в Швеция през 2024 г. Холандия никога досега не е печелила турнира, въпреки че беше много близо през 2019 г. Холандия победи защитаващия титлата си Испания на полуфиналите, но в крайна сметка загуби от Германия.

READ  Жълти тигри преминаха България след тайбрек във Волейболната лига на нациите | Жълти тигри