Широка стартова позиция за Реал Мадрид след шоуто на Бензема | футбол

В 21-ата минута Бензема се разписа за първи път след центриране на Винисиус Жуниор. Няколко минути по-късно още един удар с глава остави вратаря на Челси Едуард Менди отзад. Още преди почивката Челси успя да направи нещо чрез Кай Хаверц: 2-1.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Веднага щом двата отбора напуснаха съблекалнята, топката се върна. Бензема се възползва от грешка на Менди, който пусна топката твърде меко към Антонио Рудигер, позволявайки на френския златен фотьойл да засече топката. Шанс, който очевидно успя да се възползва: 3-1.

Челси доминираше в мача, докато мачът напредваше. Имаше отлични шансове за Ромелу Лукаку и Мейсън Маунт за свързания гол. Хаким Зиеч, който излезе на терена след почивката, също се включи, но това не доведе до нищо. Точно преди времето бившият играч на Аякс все още имаше добър шанс да направи резултата 3-2, но видя само топката да мине над вратата на Тибо Куртоа.

За Бензема, който беше заменен от Гарет Бейл в 86-ата минута, това бе втори пореден мач от Шампионската лига, в който отбеляза три гола. Миналия месец той го направи срещу ПСЖ (3-1). Той отбеляза единадесет гола в Шампионската лига този сезон, което означава, че беше равен на играча на Аякс Себастиан Халер. Роберт Левандовски (Байерн Мюнхен) отбеляза още един гол.

Гледайте тук Програма в Шампионска лига

READ  Данжума помага на Виляреал да се класира за следващия кръг на купата, а Клуйверт също бележи футбол