ADO разчита на завръщането на Koijt в Утрехт, а PEC печели забавен дуел | Понастоящем

ADO Den Haag отново загуби точки в дивизията Kitchen Champion в понеделник вечер. Haggenar завърши наравно 1-1 с Young FC Utrecht след завръщането на треньора Dirk Koijt в De Galgenuard. Лидерът PEC Zwolle спечели мач с много голове на стадион Jong AZ: 2-3.

Още във втората минута той можеше да удари отбора на ADO срещу Юнг Утрехт. Халфът Дурасо Клас стреля от вътрешната страна на гредата от втора линия. По-късно през първото полувреме нито един от отборите не поведе на De Galgenwaard, тъй като Kuijt имаше договор с FC Utrecht като играч между 1998 и 2004.

След почивката младата резерва на Утрехт Дернсиле Санчес Фернандес откри мача. След бърза експлозия той вкара началния гол в 69-ата минута с удар от гредата.

ADO натисна в последната фаза, като удари тарана Марио Белати – който пропусна добра възможност – и успя да изравни в 89-та минута Резервата Найджъл Осо стреля от далеч извън наказателното поле, след което топката попадна в мрежата през вратата. Млад защитник на Утрехт с малко късмет.

В останалата част от мача не бяха отбелязани повече голове, което означава, че отборът на ADO спечели само един от първите си седем мача. Клубът от Хофстад започна сезона разочароващо и сега е на 16-о място. Десетки привърженици посетиха тренировка тази седмица, за да обсъдят слабите резултати с Койт.

PEC спечели забавен дуел с Jong AZ.

снимка: професионални кадри

Отборът на PEC печели мач, богат на голове

PEC Zwolle не направи нищо лошо с гостуването си на Jong AZ, но трябваше да отиде дълбоко, за да осигури точките. През първото полувреме лидерът поведе с автогол на защитника на Йонг АЗ Фин Стам.

READ  Верстапен също е най-бърз във втората свободна тренировка на GP Canada | Понастоящем

Тогава Брам Ван Бойлен пропусна да вкара 0-2 от дузпа, след което капитанът отсъди наказателен удар за Йонг АЗ с фаул. Юсеф Браси използва наказателния удар.

След гол на Еман Грифитс отборът на треньора Дик Шрьодер изпадна в дефицит малко след първото полувреме, но след това „Де Блаувингерс“ подреди нещата чрез Юнес Таха и Дийн Хюбертс. PEC вече има деветнадесет точки от седем мача.

Rhoda JC и de Grafschap също попаднаха на сцена в Kerkrade. В крайна сметка лимбургерци поведоха с 3-2. Ал-Маер Сити завърши наравно 1-1 с втория ФК Айндховен, който сега е на две точки зад лидера БЕК.

Младият Аякс победи НАК Бреда с 3-1 пред своя публика, въпреки че гостите продължиха напред през първото полувреме. Във финалния етап Sontje Hansen (Jong Ajax) и Sabir Agougil (NAC) получиха червени след битка. Младият Айндховен победи лесно FC Dean Bosch с 3-1. Защитникът Дженсън Сет отбеляза две попадения.