AZ грабна последния билет за холандски европейски футбол | футбол

Благодарение на голямата победа, AZ изпълни цялата си любима роля в плейофите. Alkmaarders завършиха пети в редовното състезание, на десет точки от шестия Vitesse. Със сигурност не е върховенство на закона за клуб с най-висок клас да вземе и картата за мача – в предишните 20 пъти това е било само шест пъти – но AZ в крайна сметка беше твърде голям за състезанието.

Миналия четвъртък Аризона вече беше доминиращата страна в голяма част от играта, но й липсваше острота в ключови моменти, както във възможностите, така и в защитата.

летящо начало

В това отношение AZ започна страхотно на своя стадион AFAS. Още в третата минута топката беше в мрежата зад вратаря на Витес Йерун Хуйен и възникналият дефицит в Арнем беше отстранен. Джорди Класи беше уволнен много умно и Вангелис Павлидис видя отлично центриране във вратата, неговият 25-и гол в 50 мача за АЗ този сезон.

В отсъствието на Ели Даса, който все още е в Израел, спомняйки си брака си, Ромарик Япи отново игра като десен бек във Витес. Кот д’Ивоарският французин отново беше слабо място в защитата на Арнем, но с удар с глава в напречната греда Япе почти изравни. В сравнение с мача с Арнем, Лийч този път отстъпи място на Енцо Корнелис и започна Тони Домагони на пейката. Фредерик Меджесто не беше наличен за AZ. Той беше заменен от Тиджани Рейндерс.

експлоатиран

Веднага след удара на Япи с глава над гредата резултатът стана 2:0. Рейндерс получи достатъчно време и място за инсталиране и изненада вратаря на Vitesse Йероен Хоуен с изстрел. Той беше от самото начало майстор и майстор и имаше много шансове да завърши. Хоуен успя да спаси два гола на Павлидис и Рейндерс (на два пъти). Домакините нямаха късмет, защото реферът Бас Негес не успя да приложи правилото кога

READ  Повече от четиридесет футболни лиги разбиват „вредни“ схеми FIFA | футбол

Точно преди почивката Vitesse беше напълно експлоатиран. След хубава атака на Хокон Евджен и младия ляв бек Милош Киркез, Дани де Вит успя да насърчи преднина с 3-0 при гол.

задължение

Треньорът на Витес Томас Лийч опита да наложи нещо в почивката с тристранна смяна. Дан Huisman, Nikolai Baden-Friedrichsen и Domjouni изпревариха Yappi, Cornelis и Patrick Frog. Витес направи добра серия с опасни удари на Ричедли Базор и Томас Боетник, но Аризона скоро ще затвори мача завинаги.

Там, където Нийхуис преди това не успя да наложи правилото за предимство в полза на AZ, той го направи малко след почивката и е безполезно да пробива близо до наказателното поле на Алкмаар. Това даде възможност на домакините да реагират бързо. Reijnders беше крайната точка на рационализирания пробив и се възползва от неубедителното излизане на Houwen.

Йеспер Карлсон отбеляза гол.

Кисело сбогом на една красива ера

С това битката приключи и AZ можеше лесно да завърши играта, докато привържениците на Vitesse, пътуващи във времето, бяха убити с песни, пълни с хумор на бесилката. Toxic Cup не остана празен за Team Letsch. Йеспер Карлсон изпълни страхотен свободен удар срещу Арнем (5-0). В последния етап Riechedly Bazoer направи нещо и срещу Vitesse, като отбеляза от свободен удар (5-1). Последният акорд за AZ беше чрез Jesper Karlsson (6-1).

За Витес победата над чудовището изглеждаше горчиво сбогуване с една красива епоха. Под ръководството на Лийч отборът на Арнем форсира европейския футбол миналия сезон и се стигна до финала за купата. Този сезон Витес блесна в Конферентната лига, като отборът на Арнем беше изненадващо прекъснат от по-късен победител в Рим на четвъртфиналите. Ново европейско приключение не е в него. Като се има предвид позицията на холандския футбол в Европа, може също да е за предпочитане AZ да влезе в предварителните кръгове на Конферентната лига, тъй като съмненията във Vitesse са големи поради продажбата на клуба от собственика Валери Ауве, така че Leitch трябва да изчака и вижте какви алтернативи може да привлече клубът До голям брой заминавания.

READ  Фейенорд отново се насочва към Гил

Капитан Дуехи си пожела още едно сбогом във Витес

Danielho Duekhi пожела още едно сбогом на Vitesse. Капитанът не успя да осигури европейски билет със своя отбор. AZ бяха много силни (6-1) в последното си завръщане от квалификациите, след като Vitesse спечели първия мач с 2-1 в Арнем в четвъртък.

„Ние ни надминахме“, каза Ал-Дувайхи пред камерата. ESPN† „През първото полувреме вече сме с 3-0. Играта не започва така. Имах четири страхотни години във Витес. Имам приятни спомени от този клуб. Справихме се добре този сезон, особено в Европа.“

Витес прекара зимата в Конферентната лига, но след това беше елиминиран в осминафиналите от по-късния победител AS Roma. 23-годишната Доехи е изправена пред ново приключение. Той продължава футболната си кариера с немския клуб 1. FC Union Berlin, който беше номер 5 в Германската лига през миналия сезон. „Но бих искал да се сбогувам с европейски билет“, каза централният защитник.