Bergwiss не е единственият новодошъл

Четвъртък, 24 август 2023 г. в 8:34 ч• Tom Rovekamp • Последна актуализация: 09:26

Аякс започва своето европейско приключение в четвъртък вечерта с гостуване в България. В два мача те трябва да победят Лудогорец от Разград, за да си осигурят място в груповата фаза на Лига Европа. Очаква се Морис Стайн да направи една промяна в стартовия си състав в допълнение към Стивън Бергуис. Анас Салахудин трябва да направи път на Оуен Уайндал.

Позицията на левия бек беше едно от най-големите притеснения на Стейн в първите два мача от Ередивизи. Саладин започна и с двата, но направи лошо впечатление, особено срещу Екселсиор (2-2). Той вече беше заменен през първото полувреме срещу Кралингерс от Уайндал, който също не можа да убеди в минутите си. Отчасти поради това Аякс спечели милиони долари на Гастон Авила от Роял Антверпен.

Но Авила още не е стигнала до България. Така че Wijndal може да покаже това от самото начало. Оформя защита с Девин Ренч, Яков Медик и Гурел Хато за вратаря Гай Гортер. Притежание Josep Sotalo все още няма право да играе; Антон Гаеи може да получи минути като резерва. Бергос се завръща в халфовата линия: Плеймейкърът е спрян в Ередивизи, но има право да играе „нормално“ в Европа. Berghuis заменя Forbes и в резултат на това Mohammed Qudous се премества на позицията на дясното крило.

Съставът се допълва от Брайън Броби и капитана Стивън Бергвийн. Чуба Акпом все още чака разрешението си за работа и все още не го е получил. Има добри шансове Серхио Бът да започне в Лудогорец; Холандският вратар е безспорният първи избор в България и ще се срещне с клуба, в който е тренирал с Аякс. Стайн ще се изправи в първия си европейски мач в четвъртък от 2011 г. Тогава треньорът на АДО Ден Хааг нямаше шанс срещу Омония Никозия в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

READ  Строл се извинява за лошо поведение в Катар и получава предупреждение Формула 1

Възможен състав на Ajax: Гортер. Ренч, Медик, Хато, Вийндал; Ван ден Бомен, Тахирович, Бергвис; Браво, Проби, Бергвийн