Etihad прекарва страхотна вечер срещу Ван Бронкхорст в отговор след 58 години

Вторник, 2 август 2022 г. в 22:48 ч
Весел Антис• Последна актуализация: 23:24ч

Royale Union Sint-Gillis спечели с 2-0 в първия европейски мач на клуба от 58 години насам срещу Рейнджърс на Джовани ван Бронкхорст. В първите 15 минути белгийците изглеждаха много нервни, но след това мачът се обърна. Теди Теома отбеляза първия гол в средата на първото полувреме, след което Данте Ванцер удвои резултата петнадесет минути преди края с удар от дузпа.

В първите петнадесет минути тимът на Ван Бронкхорст беше майстор. Вратарят на Люксембург Антъни Морис на няколко пъти показа, че е много внимателен при спасяванията си. В средата на първото полувреме белгийският клуб най-накрая се отърва от колебанието и Ал Итихад вече получи шансове. В 25-ата минута белгийците бяха близо до откриването, когато Лазар Амани защити добре навреме. По-малко от две минути по-късно този гол все пак падна, когато Теума успя да засече топката в наказателното поле и стреля силно покрай Джон Маклафлин. Този гол даде импулс на Ал Итихад, но Ванзер се разклати с глава десет минути преди почивката, предотвратявайки удвояването на преднината чрез инерцията.

Малко след почивката Джеймс Сандс от Рейнджърс можеше да получи втория си жълт картон след фаул срещу Ванцер. Американският централен защитник се измъкна добре и бе спасен от босненския рефер Ирфан Пелето. След час игра Барт Нойкоп имаше най-добрия шанс през втората част. Бившият Feyenooder видя усилието си от границата на Sixteen най-накрая в страничната мрежа. Атмосферата се подобряваше от секундата на старомодния Юниън Стейдиъм. Това беше допълнително засилено, когато Пелето незабавно постави топката след игра с ръка на Рейнджърс. Ванцер удари леко топката и изпрати Маклафлин в грешния ъгъл: 2-0.

READ  Фейенорд отново ще срещне Рома, сега във временния кръг на Лига Европа

Миг по-късно 24-годишният белгийски звезден играч най-накрая можеше да реши мача, когато използва скоростта си до съвършенство, за да премине защитници. Шотландският вратар обаче успя да победи залога на Ванцер. В добавеното време опитът на Кристиан Бърджис беше спрян, което позволи на Ван Бронкхорст да се изплъзне отново. След това Ванзиер получи промяна на феновете и беше отпразнуван шумно на чудесната титулярна позиция в Глазгоу ден диск. Когато Ал Итихад стигне до следващия кръг, вероятно ще играе срещу ПСВ Айндховен.

Дата:Вторник, 2 август 2022 г., 20:45 ч

стадион:King Power на стадион Den Drive (Хивърли)