Heracles начело след голяма победа, Jr. Van Bommel отбеляза своята MVV победа | Понастоящем

Хераклес Алмело също спечели втория си мач за сезона в Kitchen Champion Division в понеделник. Отборът на треньора Джон Ламерс беше много силен с 0-3 над Йънг ФК Утрехт. Робин ван Бомел, син на треньора на Роял Антверпен Марк ван Бомел, отбеляза първия си гол в MVV Маастрихт.

В Jong Utrecht-Heracles крайният резултат беше постигнат на Stadion Galgenwaard още през първото полувреме. Николай Лорсен отбеляза две попадения за гостите, а точен бе Самуел Арментерос.

Благодарение на голямата победа, Heracles поведе в дивизията Kitchen Champion след два рунда на игра. Алмело победи ADO Den Haag с 4-0 миналата седмица. PEC Zwolle, Jong AZ, VVV-Venlo, FC Eindhoven и Roda JC също имат шест точки, но имат по-малка голова разлика.

В Маастрихт Ван Бомел отбеляза третия гол на MVV при домакинската победа с 3-1 срещу NAC Breda. Осемнадесетгодишният нападател бе на терена само три минути, когато отбеляза за 3:0 в 66-ата минута.

Други голове на MVV през първото полувреме дойдоха като Куин Костънс и Март Реманс (наказателен удар). Jort van der Sande направи нещо от името на NAC около двадесет минути преди края.

В третия мач в понеделник вечерта Young PSV победи FC Dordrecht с 1-0 на Stade de Herdgang. Победителят в мача Джейсън ван Дувен беше коронован в Айндховен.