Nageye и щафетата търсят повече злато в леката атлетика

Новини Спорт

Всеки олимпийски ден започваме с програмата. Кога ще се преместят холандците? Какво ще се случи? Следете всичко в нашия блог на живо и поток на живо. Днес е Ден 15. Щракнете тук за пълната програма.

Още два дни и олимпиадата свърши. Петнадесетият ден започва в осем часа сутринта с мъжкия маратон, в който от Холандия участват Абди Наги и Халед Шокод.

Всички погледи са насочени към Nageye, който спечели среброто в Токио. Във финалното състезание Наги насърчи своя добър приятел Башир Абди – и двамата от сомалийски произход – да положат последни усилия и по този начин да осигурят бронзовия медал.

Снимки, в които Нагие изтъква, че видимо умореният Абди трябва да побърза да се премести от четвъртото място, обиколиха света. Може ли 35-годишният Nageye да създаде още една приказка по улиците на Париж?

Ватерполистите се борят за бронзовия медал

Повечето маратонци ще бъдат под душа, когато играчите по водна топка започнат дуела си за бронзов медал. Съперник в 10:30 часа е САЩ. В четвъртък ватерполистите загубиха от Испания в много вълнуващ полуфинален мач след изпълнение на дузпи.

По това време ще започнат и полуфиналите на регатата. Като двойки, Рут Форселман и Селма Кьониген не успяха да направят разочарование във вчерашния финал: те завършиха последни на 500 метра.

Вечерта можете да наблегнете на лека атлетика. Започвайки със Сифан Хасан, която ще бъде почетена в 18:37 часа. Вчера спечелих бронзов медал на 10 000 метра. Това е нейният втори медал на тези игри, като тя се надява да спечели медал и в маратона утре.

Хасан спечели втори медал в Париж: бронз на 10 000 метра

След това Холандия ще бъде представена на три финала на Стад дьо Франс. В 19.35 часа Надин Висер ще се състезава във финалната битка на 100 метра с препятствия, а петнадесет минути по-късно бегачът Майк Фобен ще започне финала на 5000 метра. Пътят му до последната битка не мина гладко.

Лекоатлетическият ден завършва в 21:14 ч. с финала на 4 по 400 метра при жените. Щафетата стигна до финалната битка без Фемке Пол, която получи почивка от националния треньор след финала си на 400 метра с препятствия. Днес тя участва в щафетата.

Проследете велосипедистите отново в действие

В Saint-Quentin-en-Yvelines колоездачите Harry Lafresne и Geoffrey Hoagland се завръщат на своите велосипеди, този път в състезание keirin. Хети ван де Ву подновява шампионата в спринта, а Юри Хаавик и Ян Вилем ван Шип (състезание по двойки) също участват.

Освен това Ан Ван Дам ще бъде на голф игрището цял ден в Гианкур в последния ден на индивидуалния турнир, брейкърите Лий Льо Димайер и Мено Ван Горп ще започнат своя турнир и ще видим сестрите близначки Бриги и Норте де Брауер в свободни тренировки за двойките. Те са на път за медал, тъй като вчера се класираха трети в техническото съчетание.

READ  Хандбалистите губят с чест втория мач от Игрите от защитаващия титлата си Франция