Orange почти сигурно от финалната четворка след победа в Полша, контузиите на Компинерс и Дебай помрачиха щастието | оранжево

Победата в групата на Лигата на нациите е почти сигурна, головете във Варшава бяха красиви, но оранжевите напуснаха терена с притеснения в четвъртък вечер. Контузии на Тайън Купърс и Мемфис Депай покриха отлична победа над Полша: 0-2.

От Шорд Мусо

Холандските играчи се смееха в наказателното поле с феновете на оранжевите, малко след това на върха на величествения стадион Нарадови във Варшава. Победата с 0-2 означава, че оранжевите са почти сигурни, че ще спечелят групата на Лигата на нациите, с мача срещу Белгия следващата неделя.

Играта също даде повод за хумор, но играта не беше весела във всички отношения. Само минута по-късно Teun Koopmeiners трябваше да напусне терена с носилка заради тежка травма на главата. След почивката нападателят Мемфис Депай напусна терена, клатейки глава, след като се спъна в невинен дуел.

Нападателят на Барселона определено очакваше цели два мача с оранжевите, след няколко тежки месеца на Ноу Камп с няколко минути игра. Но Мемфис скоро получи удар: привидно мускулна травма, вероятно поради липсата му на ритъм на мача.

Селекционерът на националния отбор Луис ван Гаал стана свидетел на двама контузени играчи в международния мач срещу Полша. В първите минути халфът Теон Компминерс трябваше да напусне терена на носилка. В началото на второто полувреме Мемфис Депай също се оттегли с контузия на бедрото. Прочетете повече тук!

Самият мач на моменти доста забавен, а и с цел приближаване на световното първенство в Катар. Първият гол беше дори рядко красив след дванадесет минути. В бъбрив, майсторски начин на не по-малко от 21 последователни паса, Холандия игра до полския гол, отляво надясно, като последната част от екипировката беше връхната точка.

READ  Алкарас иска да прекрати впечатляващата серия на Джокович: „Мисля, че мога да го победя“ | Тенис

Дензъл Дъмфрис сам подготви сета със силно бягане, първо и след това умело на закрито. Чрез Стивън Бергис и красива топка от Мемфис Депай десният бек стигна до задната линия, след което Коди Гакбо просто трябваше да щракне: 1-0.

Отстрани Ван Гаал аплодира бурно за толкова много движение и финес. Гол, който представляваше точно това, което националният селекционер искаше със своя стил на игра към Световното първенство, който самият той веднъж нарече „1-3-4-1-2“. Система, в която непрекъснато трябва да се създават пространства за бягания, както от халфовата линия, така и отгоре по фланговете.