PEC Zwolle остава чист и се оглавява суверенно в дивизията Kitchen Champion

Петък, 2 септември 2022 г. в 22:41 ч
Том Ровекамп• Последна актуализация: 22:56ч

PEC Zwolle няма загуба на точка в дивизията Kitchen Champion след пет кръга. Той посети формацията на Дик Шрьодер ФК Ден Бош, където отново победи благодарение на попаденията на Дийн Хубертс и Томас ван ден Пелт: 1-2. Вторият поставен FC Eindhoven изравни 1-1 с NAC Breda след това, докато Helmond Sport завърши последен, като най-накрая се отърва от омразната нула.

ФК Ден Бош – ПЕК Зволе 1-2
Непобеденият лидер PEC Zwolle поведе в рамките на пет минути при гостуването си на FC Den Bosch. Центриране на Юнес Таха с глава на Хубертс: 0-1. След по-малко от петнадесет минути игра резултатът вече беше равен, когато Томас Бейлин неумело прехвърли топката над влезлия си вратар Джаспер Шиндлер. В останалата част от мача Ден Бош на няколко пъти беше близо до върха, но отборът на ПЕК отново спечели. Ван ден Пелт получи топката пет минути преди края на наказателното поле и отново спечели трите точки за BEC с нисък удар.

НАК Бреда – ФК Айндховен 1-1
На срещата на Брабант в Rat Verleigh домакините започнаха мечтано, защото след четири минути топката беше в мрежата. След изпълнение на ъглов удар топката се озова в наказателното поле, след което Одисеус Вилянас отбеляза началния гол в таблото. NAC доминира през по-голямата част от първото полувреме, като дори премина към непобедения Айндховен с наближаването на първото полувреме. Това доведе до изравняване в 42-ата минута: ниско центриране на Чарлз Андреас Брим можеше лесно да бъде изстреляно от Озан Коксу. В не толкова атрактивното второ полувреме не паднаха повече голове, в резултат на което ПСВ Айндховен допусна загуба на първа точка за сезона.

READ  ПСВ Айндховен има сериозни притеснения относно желанието на Мален да напусне Борусия Дортмунд

Хелмонд Спорт – Алмере Сити 3-0
Последният, все още без голове на Хелмонд, откри резултата след 12 минути от Мартин Карс, който удари топката по указание на Ерос Мади. Хелмонд Спорт също имаше най-много положения в останалата част от първото полувреме, но Елмо Лифтник и Мади нямаха този късмет. Във втората компания домакините все пак удвоиха резултата, когато Хокон Лоренцен успя да се възползва от слабо подаване на Хамди Акогоби към своя вратар в два случая: 2-0. След това Алмър Сити имаше няколко шанса да изравни, но не успя да отбележи. Домакините го направиха отново, когато Cars отбелязаха с глава за 3-0 двадесет минути преди края, за да дадат на Helmond Sport първите точки за сезона.

VVV-Venlo – Young FC Utrecht 2-1
За треньора на VVV Рик Крус срещата със стария му клуб започна много добре. VVV доминираше и поведе в средата на първото полувреме чрез Свен Бракен, който успя да довърши мача след умен пас от дебюта на Даан Хуисман. Противно на шансовете, Йънг ФК Утрехт изравни веднага след първото полувреме: Кристофър Маменге успя да отбележи с много ниско центриране. В останалата част от втората компания гостите на няколко пъти бяха близо до лидерството, но по-силният ВВВ триумфира в последния момент. Брайън Кофлин отбеляза с глава 2-1 от ъглов удар в добавеното време, оставяйки трите точки зад Венло.