TOTO KNVB Cup: AFC и HHC се изправят срещу PEC и Heracles

От редакторите1 ноември 2023 г. в 22:14 ч5 минути четене

Професионални кадри

Купата на TOTO KNVB всяка година е зрелище. В първия ден от мача заваляха голове и изненади. Алмере Сити спечели с не по-малко от 1-8, NAC беше елиминиран от Quick Boys и Spakenburg също успя да стигне до следващия кръг.

В сряда вечер турнирът подготви десет мача. AFC и HHC Hardenberg направиха големи трикове, като елиминираха клубовете от Eredivisie PEC Zwolle и Heracles Almelo.

PEC изненадва AFC във финалната фаза

PEC посети Zwolle AFC Amateur в първия кръг. Хората от Цволе бяха по-добри в мача, но дълго време останаха равенства при 0:0. Петнадесет минути преди края тимът на Джони Янсен имаше проблеми, тъй като домакините от Амстердам поведоха с 1-0. Но за щастие на PEC голът не беше зачетен.

AFC продължи да вкарва в 86-ата минута.Весел Беен, който беше студен на терена, взриви Sportpark Goed Genoeg със силен удар с глава от ъглов удар. Той се нуждаеше само от момент, за да реши играта и по този начин да направи трик срещу PEC Zwolle.

Стратагема на HHC срещу Херакъл

По-рано вечерта вторият кръг от сезона за купата започна изненадващо, като HHC поведе срещу Heracles. Уругваецът Матиас Джоунс, който е играл за клубове като ФК Гронинген, ФК Емен и СК Камбур, отбеляза с глава от ъглов удар в 35-ата минута.

През втората част Хераклес трябваше да обърне резултата, но HHC удвои преднината. Йеспер Дрост, който игра за Хераклес между 2018 и 2020 г., изведе отбора си напред с 2: 0 в 63-ата минута.През 2014 г. Дрост спечели купата с PEC Zwole. Тогава той и неговият отбор свършиха страхотна работа, побеждавайки Аякс с 5-1 на финала. Резултатът остана 2-0 срещу Хераклес.

READ  Феновете на Фейенорд разстроиха феновете на ПСВ Айндховен при избора на най-добрите играчи през първия полусезон

Грьонинген побеждава на косъм Rijnsburgse Boys

ФК Гронинген беше жертва на затруднения с купата миналия сезон, когато загуби с 2-3 у дома от Спакенбург. И в сряда вечерта, без треньор Дик Люкен, който не пътува поради болки в челюстта, те трябваше да предотвратят разстройство срещу второразрядните Регенсбург Бойс. Преднината на Sportpark Middelmors беше постигната едва през второто полувреме. Марвин Персман вкара единствения гол и с това победата за Гронингърс в 71-ата минута.

Спарта печели при гостуването на IJsselmeervogels

Във вторник имаше празнуване от синята страна на Westmat заради победата на Spakenburg, но в сряда това не беше случаят от червената страна на Ijsselmervogels. Червените не успяха да победят Спарта Ротердам. Това беше специален мач за треньора на Спарта Йерун Райсдайк, който се радваше на успех като играч на Иселмервогелс.

Спарта поведе след 37 минути игра чрез Камил Нигли. Почистването беше твърде тежко за вратаря на IJsselmeervogels Джейми Шаап, което направи 0-1 за гостите. Малко преди края на мача Спарта направи 0-2 чрез Шарл Андреас Брем и това беше и крайният резултат.

Наказателен удар в последния етап позволява на Фортуна да се измъкне

Фортуна Ситард беше предупреден от феновете на Спарта Ниекерк, след като достатъчно професионални футболни клубове паднаха в първия кръг. Имах обаче големи затруднения с трета дивизия. След като първото полувреме завърши 0-0, това изглеждаше резултатът след деветдесет минути. Реализиран наказателен удар от Ален Халилович в последната фаза само предложи изход за хората на Дани Пуигс. Фортуна постигна трудна победа с най-малката разлика.

RKAV Volendam води VV Eemdijk

RKAV Volendam и VV Eemdijk, номер осем и шест от трета дивизия, получиха разрешение да се състезават тази вечер на стадион Kras на FC Volendam. Това не беше просто битка. Отборът на домакините беше твърде голям за Емдек и той го показа ясно между 34-ата и 39-ата минута. След няколко минути невнимание Рой Тул, Дан Ван Баарсен и Джим Биърс направиха 3-0 на полувремето. Волендам увеличи преднината си след почивката. Рой Тул с втория си гол за вечерта и Стефан Плат направиха 5-0 в полза на Волендам.

READ  Боскали двойник, видян в Аякс: „Той може много бързо да превключва в мозъка си“

DEM лесно по Hoogeveen

RKVV DEM очевидно беше твърде голям за VV Hoogeveen в първия кръг. В първите 45 минути домакините Бевервейк отбелязаха за 3:0. Том де Врис започна добре турнирната си кампания, като нападателят намери вратата на два пъти за седемнадесет минути. Де Врис беше важен и в първия предварителен кръг, като отбеляза единствения гол в мача в продълженията срещу Ксеркс ДЗБ. Hoogeveen направи нещо през второто полувреме, но отборът никога не водеше повече от 3-1, което означаваше, че DEM лесно напредна в купата.

Katwijk не оставя нищо недокоснато от TEC

Katwijk имаше удобна вечер у дома за купата срещу тренировъчния отбор на TEC на Ерик Майерс и Ханс ван де Хаар. След половин час игра тимът водеше с 2:0 благодарение на две попадения, отбелязани от Фин Янмаат. През втората част Катвей се отдалечи още повече.

Робин Дусбург завърши мача в 63-ата минута.Миг по-късно нещата се влошиха за TEC поради автогол, отбелязан от капитана Пеле ван Аанхолт, който изигра 166 мача в Ередивизи в професионалната си кариера и игра за LA Galaxy, наред с други. Мачът в крайна сметка завърши 5-0. Рик ван дер Меер постави крайния резултат с красиво изпълнение на пряк свободен удар.

Херкулес е твърде силен за Схевенинген след изпълнението на дузпи

Втородивизионният SVV Scheveningen беше фаворит в сблъсъка с USV Hercules, но това се промени след час. Робин Корндийк трябваше да напусне терена с червен картон, а Херкулес, играещ на по-ниско ниво, надуши кръв. Въпреки тежкия натиск на гостите, Схевенинген успя да форсира продължение. Но и след 120 минути резултатът остана нулев и затова се наложиха дузпи. След изпълнение на дузпи Херкулес в крайна сметка излезе победител.

READ  "Монца иска да придобие Лука, който е нает от Аякс"

Екселсиор печели въпреки късното изравняване от Ден Бош

Екселсиор дойде на гости на стадион Де Влиерт. Съставът на Ротердам показа, че Екселсиор спечели шампионата на KNVB Cup Championship и не беше лесно да се пуснат играчите. В резултат на това той нямаше почти никакви проблеми срещу FC Den Bosch. Сепи Хоерманс даде аванс на тима от Ередивизи в 37-ата минута и това изглеждаше решението. Ден Бош за малко да поведе пред вратата, но в последната минута се събраха благодарение на гол от дузпа. В продълженията Екселсиор получи заслуженото. Дузпа от Julian Bass гарантира, че Excelsior Ball ще бъде видян отново в тегленето на втория кръг на TOTO KNVB Cup.

Можете да гледате TOTO KNVB Cup на живо по ESPN.