Световно първенство по лека атлетика на живо | Hassan и Koster във финала на 5000 метра, какво могат да направят Larousse и Clavier в последната си битка? | други спортове

Сиван Хасан и Морийн Костер се класираха за финала на 5000 метра на Световната купа в Будапеща. По-късно през нощта Нилс Ларос и Лики Клавер ще се борят за медал. Събитието продължава до неделя вечерта. Вижте пълната програма тук. Вечерната сесия може да се гледа в нашия блог на живо по-долу.

Hassan пресече финалната линия първа в своя манш, побеждавайки Faith Kipyegon във финалното състезание. Хасан даде време 14:22.29, затвърждавайки ролята си на кандидат за съботния финал. Хасан, който вчера беше добър за бронза на 1500 м, диктуваше темпото през почти цялото състезание.

Хасан е действащият олимпийски шампион на тази дистанция. Тя все още няма златен медал на 5000 метра. Тя спечели бронзов медал на Световното първенство в Лондон през 2017 г. Морийн Костер също се класира на косъм за финала на 5000 метра. 31-годишната състезателка от Южна Холандия завърши осма в серията си и това й беше достатъчно за място във финалната битка. Костер постигна 15:05.13, а състезателката от Бурунди – 15:05.24. Кенийката Беатрис Шебет спечели серията с време 14:57.70.

По-късно тази вечер ни очакват финалът на 1500 м със супер таланта Nils Larousse и финалът на 400 м с Likke Clavier.

21:50 ч.: 400 м с препятствия (м), финал

READ  Преглед на медиите: „Финалът на CL ще бъде запомнен с хаоса извън стадиона“ засега

Следете всички акценти в блога на живо по-долу:

19:51 часа

Ваш ред е в 20:40 Надин ВисерКойто стигна до полуфиналите на 100 метра с препятствия. така че ела Нилс Ларос (1500 м финал) и Скъпи Клавър (последните 400 м) все още работи.

19:43 часа

Също така добре до финала

За Хасан нещата са много по-лесни, отколкото за нейната сънародничка. Хасан печели своята манша, класирайки се за финала на 5000 метра в Будапеща. Холандците победиха Фейт Кипиегон във финалния спринт и отбелязаха голове В 14:22.29ч.

19:21 ч

Увеселителен парк до финала

Морийн Костер се класира за 5000 метра финал. Спортистката трябваше да отиде по-дълбоко, но в крайна сметка тя се пребори с няколко сантиметра назад до осмо място. Костер финишира с време 15:05.13, осем секунди зад кенийския победител в първия манш. Диана Шебет.

18:49 ч

Хасан и Увеселителен парк в действие

Морийн Костър ще участва в 19:00 часа в първите квалификации за състезанието на 5000 метра, където се надява да се класира за финала следващата събота. Влиза Хасан Втората топлина.

13:43 часа

Мино Флон беше блокиран в квалификациите на скока на височина

Мино Флон ще пропусне финала на скок с щанга на Световното първенство по лека атлетика в Будапеща в събота. 29-годишният Занкантер беше блокиран в маншовете с височина от 5,70 метра. Следователно той не беше сред първите дванадесет, които можеха да се борят за медалите на финала.

Едва при третия си и последен опит той скочи над 5.35. Последваха редица добри скокове, но на 5.75 той скочи от летвата три пъти.

READ  „В Холандия има само един добър нападател и това е той.

,,Последният ми скок на 5.75 беше доста добър, но мисля, че скочих с прекалено лека пръчка. Жалко е, но това е изборът, който направих с моя треньор. „Нещата могат да се объркат в този спорт“, каза Флуун след това.

Кой е? © Ройтерс

13:40 часа

Таса Джиа до полуфиналите на 200 метра

Tasa Jia се представи добре на 200 м по време на дебюта си на Световното първенство на IAAF. 25-годишната холандска шампионка се изкачи до трето място в своите квалификации на шампионата, проведен в Будапеща, с време от 22.97 секунди. С това тя се класира за полуфиналите в четвъртък вечер.

„Никога преди не съм била толкова нервна. Горещината го влоши“, каза Gia след състезанието си. Един час преди началото се замислих за момент: Защо го правя? Не, избирам да бягам 200 метра на стадион, пълен с хора.“ Спортистката, която има 4-годишната си дъщеря Амаро с нея в Будапеща.

Американката Габриела Томас спечели манша с време 22.26 секунди.

Таса Гиа.
Таса Гиа. © Национална пристанищна агенция

13:38 часа

Добре дошли!

Добър ден и добре дошли в блога на живо на Пети ден от Световното първенство по лека атлетика в Будапеща. В този блог на живо ще ви държим в течение с най-важните разработки от Националният център по лека атлетика на Унгария.

READ  Бегачите на Regeburg осигуряват бойно поле над 500 метра, а De Bouw взема злато | карам ски