След Наполи, лидерът Интер също напусна Купата на Италия след загуба от Болоня

крещи Дан Ндойе (Болоня).

Ноус Футбол

Интер Милано, лидерът в италианското първенство, вече отпадна от Болоня в осмия кръг на Купата на Италия. Благодарение на гол на Сам Букема и две асистенции на Джошуа Зиркзее Болоня спечели с 2-1 в Милано след продължения.

Гостите нямаха Зиркзее, който вече отбеляза осем гола през този сезон, като нападател в стартовия състав, а неговият сънародник Сидни ван Хойдонк. Преди края на нормалното игрово време, когато резултатът остана 0-0, Зиркзее влезе на мястото на Ван Хойдонк.

След като Карлос Аугусто даде преднина на домакините, с Дейви Клаасен в стартовия състав, в 92-ата минута, Зиркзее пое лидерската роля. В 112-ата минута Бокема покачи на 1:1, а малко след това вкара и победния гол, дело на Дан Ндойе.

Дори и Наполи да изчезне

Наполи също напусна Купата на Италия във вторник вечерта. Фрозиноне изненада защитаващия титлата си. Италианската Серия А номер 13 спечели с 4-0 в Наполи. Енцо Баренсия, Джузепе Касо, Уалид Чедира и Абду Аруи отбелязаха през втората част.

За Наполи първенството за купата също приключи миналия сезон след Финалната осмица. Тогава Кремонезе беше много могъщ.

READ  Ерик Тен Хаг се фокусира върху Манчестър Юнайтед и победи Ливърпул в ожесточен двубой | чужд футбол