Агентът на оранжевите Де Рун отбеляза важен гол за победата на Аталанта

Мартин Дерон

Футбол NOS

Агентът на оранжевите Мартин де Рун направи важен принос за своя отбор Аталанта Бергамо, побеждавайки Емполи (2-1) с гол.

Холандецът се отправи към Аталанта малко повече от десет минути след почивката. Беше равенство. През първото полувреме Тайрон Ебуехи, бивш играч на АДО Ден Хааг и ФК Твенте, даде преднина на Емполи.

Расмус Хоглунд вкара победния гол за Аталанта в 86-ата минута.

Победата поставя Аталанта твърдо на шесто място, докато те все още имат надежда за място в Шампионската лига. За целта клубът трябва да завърши в челната четворка.

Държач за верига

Този уикенд в програмата на Италия има още два забележителни мача. Градското дерби между Лацио и Рим е в неделя. Също като „Дербито на Италия“ между Интер и Ювентус, което не беше толкова високо този сезон заради загубата от 15 точки.

Рик Карсдорп от Рим ще пропусне Дерби дела Капитале, тъй като се нуждае от операция на носа си. Холандският десен бек напусна терена тежко повреден в четвъртък в мача от Лига Европа срещу Реал Сосиедад (0-0).

Рома стигна до четвъртфиналите с равенство, след като спечели с 2:0 в първия мач. Съперник на четвъртфиналите е Фейенорд.

READ  Жиу елиминира Дортмунд и Аталанта убедително чрез пасове на Холандия | футбол