Люк де Йонг удави Еспаньол в траур в 96-ата минута | футбол

Привържениците на Еспаньол се върнаха на местата си в очакване на последния сигнал и победа в дербито, но имаше центриране на Адама Траоре и любимият удар с глава на Люк. Де Йонг дойде минута преди края и отбеляза четвъртия си гол в турнира.

След градското дерби срещу Барселона, поне Тони Вилена знае с какъв страхотен клуб изглежда е завършил. Беше страхотна седмица за Вилена. Бившият играч на Фейенорд от руския клуб Краснодар получи разрешение да изиграе първите си три минути срещу Реал Бетис малко след пристигането си на 21 януари. Това беше последвано от ключовата му изява миналата седмица при гостуването на Атлетик Билбао и три минути по-късно той отбеляза първия си гол. След 75 минути треньорът Висенте Морено му позволи да започне отново срещу Барселона. В страхотна споделена атмосфера за един час. В Cornella de Llobregat той почувства, че няма съчувствие към завръщането на Барселона с Шави начело. Те трябваше да бъдат докарани вкъщи с опашки между краката. И това се случи само секунди по-късно…

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Тони Вилена.

Барселона, в която Мемфис се надява да се завърне следващата седмица, не можеше да започне дербито много по-добре. В рамките на минута и половина вратарят на Еспаньол Диего Лопес се озова на земята, а Педри с 0-1 го издърпа в мрежата. Адама Траоре показа моментална сила, след което загуби топката, но отборът на Шави веднага я върна на границата на наказателното поле. Начин, който познаваме от предишния стил на изгубената къща. Френки де Йонг изигра Жорди Алба, който даде преднина на Педри до втория и последен пост.

READ  Tour de France ще завърши през 2024 г. за първи път не в Париж, а в Ница | Колоездене

Седем минути преди края на първото полувреме Траоре стреля силно по вратаря Диего Лопес, като през първото полувреме без много удари. С изключение на 1-1 Серж Дардер след две минути. Той изпрати феновете на Еспаньол в екстаз, когато удари изравнителен гол в далечния ъгъл отляво на наказателното поле преди края на първото полувреме. Например мис Траоре имаше допълнителен тръпчив вкус преди, но той веднага обясни в първите си дуели защо го прави. Дясното крило, взето под наем от Уулвърхемптън Уондърърс, изглежда малко изпипано, но с огромната си скорост и сила често е заплашителен.

Франки де Йонг.

Десет минути след първото полувреме Барселона изглежда пое инициативата чрез Гави, но VAR отмени този гол, тъй като Френки де Йонг беше в офсайд. На пръв поглед не беше толкова очевидно. Жорди Алба почти събори съотборника си Педри с удар и топката в крайна сметка скочи от халфа Джафе през сантиметрите на офсайд Де Йонг. Малко след това Тони Вилена получи жълт картон за намесата си срещу Серхио Бускетс и Вилена беше изгонена след час. Френки де Йонг го последва в кулоарите от името на Барселона в същата минута.

Вилена получи право да скочи от резервната скамейка четири минути по-късно, когато Раул де Томас отбеляза за 2-1 с вратаря на Барселона Марк-Андре тер Стеген. Какво направи отборът на Шави след това? Малко боли за клуб от ръста на Барселона. Жерар Пике беше изгонен с червен картон в наказателното време, за забавление на привържениците на Еспаньол. За щастие на клуба, Люк де Йонг спаси точка. Изглежда, че има още дълъг път, въпреки впечатляващата победа над Атлетико Мадрид седмица по-рано (4-2). Оказва се, че това е първият признак на живот, но светът не се е променил напълно изведнъж.

READ  Ван дер Ваарт обичаше майка Фрейканделес толкова много и остави Ливърпул да управлява