Наполи поведе. Съмнителният наказателен удар носи победата на Рома в 99-ата минута

Неделя 27 февруари 2022 г. от 22:50 ч
Крис Мейджър• Последна актуализация: 00:27

Рома спечели с 0-1 тясно над Специя. Следващият съперник на Витес в осмината финала на Конферентната лига беше насочен към загуба на точки до най-ниското, въпреки факта, че отборът на Жозе Моуриньо игра с друг човек с Рик Карсдорп като титуляр. Наказателен удар в последната минута на добавеното време най-накрая взе решението, издигайки Рома до шесто място в италианското първенство в момента. Междувременно Наполи победи Лацио с 1-2, давайки на Наполи преднина в италианското първенство за момента.

Специя – Рома 0-1
Рома не пътуваше точно до Ла Специя в добра форма, като последната победа беше на 23 януари. Следващите четири мача доведоха до три равенства и една загуба. Римляните можеха да поведат по-рано срещу номер 14 в Серия А, като Лоренцо Пелегрини удари гредата след осемнадесет минути игра. Минута по-късно Тами Ейбрахам се появи в обещаваща позиция, но усилията му също не доведоха до гол.

Специя остана с десет мъже след удар на полувремето, след като Амонето Амиен получи два жълти картона в рамките на шест минути. Поради състояние на излишък, първите шансове бяха през второто полувреме за Рома, чрез Ейбрахам, Браян Кристант, Джордан Верето и Пелегрини, наред с други. Специя се появи случайно и видя, че наклонът надолу също създава добра възможност.

Статията продължава под видеото

Силна изненада в емирството | Монако – Реймс | Акценти

READ  „Удар за Фейенорд заплашва: Ханко чупи трансферния рекорд“

Още видеоклипове

Рома продължи напред в последния етап, но изглежда, че не постигна победния гол въпреки шансовете на Николо Дзаниоло и Хенрих Мхитарян. В крайна сметка той дойде в четвъртата минута на наложеното време. Рома удари два пъти гредата след караница, след което топката беше извадена от голлинията. Реферът Майкъл Фабри беше извикан на екрана за това, че свали крака си от Джейкъб Койер в посока Заниоло. Фабри реши да отсъди дузпа, която Ейбрахам в крайна сметка използва в деветата минута на добавеното време.

Лацио – Наполи 1-2
Наполи имаше възможността да поеме позицията в Серия А на Стадио Олимпико, но трябваше да се справи с посредствена серия, за да се случи. Отборът на Лучано Спалети вече изигра четири поредни мача без победа и отпадна от Барселона в Европейската лига. Двубоят с шансове и от двете страни – за Петер Зелински, Чиро Имобиле и Фелипе Андерсън, наред с други – беше прекъснат от Лоренцо Инсиние след час игра.

След слаба защита на Лацио капитанът на Наполи си осигури пространство за удар от границата на наказателното поле, преди да намери десен ъгъл зад вратаря Томас Стракоша. Insigne сякаш реши мача за няколко минути, но този гол беше отхвърлен за офсайд след намесата на VAR. Две минути преди края изглеждаше, че Наполи все още си крие носа. Педро удари отхвърлен свободен удар наведнъж по подметките и остави вратаря Давид Оспина без шанс. Въпреки това, Наполи имаше последната дума в четвъртата минута на добавеното време: Фабиан Руис даде победата на Наполи с далечен удар и по този начин временна преднина.