Уигърст отбелязва победа над Тотнъм с Бърнли. Ливърпул победи с 6-0

Сряда, 23 февруари 2022 г. от 22:40 ч
Том Ровекамп• Последна актуализация: 23:06

Бърнли отбеляза много важна победа над Тотнъм Хотспър в сряда вечер. В една леко вълнуваща игра и двата отбора не успяха да впечатлят, но се оттеглиха стършели Накрая в най-дългия край: 1-0. Гол на централния защитник Бен Мей беше достатъчен, за да постави Бърнли на двадесет точки и една точка от 17-ия Нюкасъл Юнайтед. Междувременно 6-0 Ливърпул беше твърде силен за Лийдс Юнайтед у дома. Свийте се благодарение на брилянтната победа червен Разликата в таблицата на английската Висша лига с лидера Манчестър Сити до три точки.

Ливърпул – Лийдс Юнайтед 6-0
След петнадесет минути игра Ливърпул вече беше напред с Върджил ван Дайк в центъра на защитата. Игра с ръка от Стюарт Далас в наказателното поле, а съдията Майкъл Оливър го наказа с дузпа. Мохамед Салах не сгреши и отбеляза гола с 1:0 от единадесет метра. Рафиня помисли за изравнителен гол след десет минути, но отбеляза от офсайд положение: голът не се допуска. От друга страна тя отново се контузи след половин час игра. Джоел Матип получи топката от Салах, след което защитникът не даде шанс на вратаря Илан Мислер: 2:0.

Третият гол падна в 35-ата минута благодарение на реализиран дузпа от Салах. Този път Люк Айлинг сгреши преди решението за отсъждане на дузпа. Преднината се разшири повече във втората компания. Садио Мане наклони 4-0 с пас на Джордан Хендерсън, докато сенегалецът направи 5-0 от отбитата топка. Крайният резултат бе решен в добавеното време от Ван Дайк, който кимна след перфектна топка на Андрю Робъртсън: 6-0. Pascal Struyck може да разчита на отлично местоположение в Лийдс. Крисенсио Съмървил остана на пейката 90 минути.

READ  Крол и Вербидж символизират лошия NK Jumbo-Visma: „Чувствам се толкова засрамен“ | карам ски

Бърнли/Тотнъм Хотспър 1-0
С Wout Weghorst и Erik Pieters в титулярния състав в Бърнли и Стивън Бергвийн на пейката в Тотнъм като холандски принос, нито един отбор не успя да пробие много през първото полувреме. „Гвоздеят“ беше ударът с глава на Джей Родригес при пас на Дуайт Макнийл, който мина встрани и също беше извикан за офсайд. Шпорите излязоха от съблекалнята по-свежи. По-малко от две минути след почивката Хари Кейн удари гол твърде високо: вратарят видя как ударът му с глава избухна в напречната греда над Ник Поуп.

Допълнителните опити на Емерсън Роял, Кейн (отново) и Бен Дейвис обаче не бяха достатъчни за тима на Конте да поведе. Въпреки всичко, Бърнли беше този, който осигури първия гол. Двадесет минути преди времето Джош Браунхил хвърли свободен удар в наказателното поле; Ми излезе над прекия съперник Кристиан Ромеро и нацели глава извън обсега на вратаря Уго Лорис. Тъй като Бергвийн остана на терена през последните 10 минути, Шпорите не можаха да направят достатъчно за по-добър резултат.

Уотфорд – Кристъл Палас 1-4
Преките съперници на Бърнли Уотфорд поеха първия удар след петнадесет минути. Жан-Филип Матета имаше късмета да постави топката в краката му и видя как Бен Фостър се гмурна напълно погрешно със своя залог: 0-1. В рамките на три минути Муса Сисоко изравни резултата, като изпревари всички в ъгъла и зави надясно. Треньорът Рой Ходжсън обаче не успя да пробие срещу стария си клуб, без да изостане отново. Високо центриране на Терек Мичъл попадна в краката на Конър Галахър, който пасира и натисна силно в долния ляв ъгъл. Уилфрид Заха се погрижи резултатът да е малко впечатляващ с двойно попадение в последните пет минути.

READ  Историческата световна титла на Vetter блесна поради отмяната на символа на одеялото Thiam| друг спорт