Аризона е на път да прекара зимата след богатата си победа над шампиона Кипър

Ройтерс

Футбол NOS

Нещата трябва да станат луди, ако AZ не иска да заспи зимен сън в Европа. Спечелен бе и третият мач в Лигата на конференциите. След домакинска победа над Аполон Лимасол (3-2), камардианците спокойно оглавиха групата.

Това не е отбор, който наистина искря, с SK Dnipro-1 и FC Vaduz също. Но АЗ печели мачовете си с прецизност, защото победителят в групата може да пропусне междинен кръг с отпадналите от Лига Европа и да отиде направо на осминафиналите.

NOS

Следващият кръг е четвъртък, 13 октомври

Не беше много лесно, защото Аризона загуби преднина на два пъти. И двамата след гол на Йенс Одгаард и гол на Дани де Вит скоро отново станаха равностойни. Най-накрая Йеспер Карлсон влезе от резервната скамейка, за да оправи нещата и го направи преди време с добър удар с глава.

Odgaard е напълно безплатен

Аризона изглеждаше по-заинтересована от защитата на първото място в Ередивизи, отколкото в Група Е на третото Европейско първенство. Но противникът също не присъстваше в началната фаза, когато Одгаард беше пренебрегнат и му беше позволено да отбележи свободно в наказателното поле (1-0).

Три минути по-късно стар познайник направи реми в Ередивизи. Патрик Джъстин (който е играл за NEC, FC Utrecht, VVV-Venlo, SC Cambuur, Sparta и FC Groningen) получи центриране, което промени посоката на новия му клуб.

професионални кадри

Дани де Вит отбеляза за 2-1

Джъстин не е преживял кратки приключения в предварителните кръгове на Шампионската лига (отхвърлен от Макаби Хайфа) и Европейската лига (отхвърлен от Олимпиакос) с Аполон този сезон. И в лигата на конференциите все още има малък европейски успех с две поражения и равенство.

READ  Десеткратният победител Надал отново получи контузия на крака и загуби в Рим | точно сега

В продължение на петнадесет минути Аполон все още се надяваше на добър резултат, когато Евклид Кабрал върна на дузпата на Де Вит със страхотен удар. Но Карлсон удари пет минути преди края на времето след пас на Милош Керкес.

Тъй като другият мач завърши наравно, АЗ вече има пет точки след три мача. Следващата седмица се завръща срещу Аполон в Кипър.

Рейндерс след тежка битка 3-2: „Те наистина затвориха колоната“