Арсенал и Белова се класират за полуфиналите на Висшата лига на Англия, а Барселона атакува Рома | футбол

Виктория Белова от Арсенал се класира за полуфиналите на Шампионската лига в сряда. Оранжевият национал спечели реванша срещу Байерн Мюнхен с 2:0 с лондонския клуб. Барселона не остави камък необърнат от Рома: 5-1.

Арсенал вече преодоля поражението с 1-0 миналата седмица в Мюнхен през първото полувреме. Фрида Манум откри резултата със силен удар, след който Стена Плакстениус отбеляза с глава за 2:0 срещу въжетата. След това и двата отбора не успяха да отбележат.

Белова, който замени Аякс в Арсенал през януари, беше сменен петнадесет минути преди края. Контузените колежки Вивиан Мийдема и Бет Мийд гледаха от трибуните. Арсенал грабна Купата на лигата в началото на март, като победи Челси с 3-1 на финала.

Барселона лесно се класира за полуфиналите по-рано днес. Испанският топ клуб 5-1 беше твърде силен за Рома. Барселона вече спечели първия мач в Италия с 0-1. Това е пети пореден път, в който каталунците достигат до полуфиналите в Шампионската лига.

Други четвъртфинални завръщания ще последват в четвъртък. Волфсбург и Пари Сен Жермен ще се изправят един срещу друг от 18.45 часа. Челси и Олимпик Лион кръстосват шпаги в 21 часа.