Арсенал победи Евертън и изостана от Сити

Букайо Сака Арсенал стреля с 1-0 срещу Евертън и празнува с Гранит Джака и Габриел Мартинели.

Футбол NOS

Шампионската треска в червената част на северен Лондон започва да се оформя. Благодарение на домакинската победа с 4-0 над Евертън, лидерите във Висшата лига отвориха разлика от пет точки спрямо първия преследван Манчестър Сити.

С тринадесет игри, които трябва да изиграете, този край със сигурност все още не е удобен. Но мечтите за първа национална титла от 2004 г. (под ръководството на Арсен Венгер) със сигурност са позволени от феновете на Арсенал.

Класиране във Висшата лига.

В продължение на почти четиридесет минути Арсенал показа особено лошо домакинство, но тогава Букайо Сака, получавайки пас от Александър Зинченко, бързо се отдалечи от съперника си и нанесе контролиран удар.

Габриеле Мартинели също водеше с 2-0 преди полувремето, въпреки че този гол първоначално бе отменен поради засада. ВАР обаче установи, че бразилецът е бил точно зад топката, когато Сака грабна топката от Идриса Гуейе.

През останалата част от мача Арсенал остана по-добрият отбор, без реално да оказва натиск върху тях. Мартин Одегор и Мартинели, който отбеляза четвъртия си гол в последните три мача, все пак доведоха до 4:0.

Ван Дайк помага на Ливърпул да постигне трудно спечелена победа

Въпреки че бъдещето е светло за Арсенал, Ливърпул е много мрачно. Оранжевите национали Върджил ван Дайк и Коди Якобо ще бъдат нанасяни удар след удар този сезон.

След като беше унизен у дома от Реал Мадрид (2-5) и нулево равенство с Кристъл Палас (0-0), Ливърпул също изглеждаше неспособен да отбележи гол у дома срещу Уулвърхемптън Уондърърс. Благодарение на головете на Ван Дайк и Мохамед Салах нещата вървят добре в последния етап: 2-0.

READ  Колоездачът Хоугланд подобрява десетгодишен световен рекорд за километри Колоездене

Реваншът срещу Борнемут очаква Арсенал в събота. Ливърпул очаква голямо предизвикателство в неделя: те ще гостуват на Манчестър Юнайтед, който тази вечер достигна четвъртфиналите на ФА Къп.