Аякс печели дуела на Йохан Кройф Шал с Шахтьор | футбол

Шахтьор обикаля няколко европейски клуба, играе интересни мачове, за да събере пари за Украйна. Не беше по-различно и на стадион „Йохан Кройф“, където няколко хиляди украински бежанци присъстваха с покана.

След минута мълчание и химна мачът започна. Алфред Шрьодер изпрати силна формация на терена с почти всички големи имена, като Антъни, Душан Тадич, Стивън Бергвис, Стивън Бергвийн и Дейли Блинд. За много от тях се наложи да отделят минути, след като миналата седмица мачът срещу Айнтрахт Франкфурт беше прекратен в последния момент заради няколко случая на Корона в селекцията на Амстердам.

Въпреки че Аякс се справи по-добре, Шахтьор грабна преднината след половин час. Девейн Ренш не изглеждаше добре, когато Михайло Мудрик го изпревари и направи резултата 0-1. В края на първото полувреме резултатът беше 1:1 за Дузан Тадич, който бе на косъм от засада. Но поради липсата на VAR технология, инфекцията спря.

След почивката Аякс имаше много страхотни възможности, но в крайна сметка тимът успя да отбележи своя гол. Изстрел беше режисиран от Стивън Бърджис, който доведе до заблуден Андрей Пятов. Преди това вратарят попречи на Бергвайс да вкара два гола за един по страхотен начин. Въпреки че също се превърна в скандал от Едсон Алварес моменти по-късно, той умря за трети път. Резервата Мохамед Кодос вкара нов гол в подготовката със страхотен удар.