Аякс побеждава Фейенорд след продължения и се класира за финала за купата

Радост в Аякс след победата на Шереда Шпиц с 2-1

Ноус Футбол

Аякс стигна до финала за Купата на Холандия за жени за сметка на Фейенорд. На стадион De Twikomst в Амстердам Аякс спечели с 2-1 след продължения.

Другият полуфинал между Екселсиор и Фортуна Ситард ще се проведе в сряда. Финалът ще се проведе на 20 май на място, което ще бъде определено по-късно.

Аякс игра срещу Фейенорд без топ таланта Лили Йоханес, която беше пропусната от напускащия треньор Сузане Бакер в полза на Йона ван де Велде.

Преди полувремето жените от Амстердам поеха контрола над Фейенорд, които бяха непобедени в шест поредни мача. Последното поражение за отбора на треньора Джесика Торни беше преди два месеца на „Йохан Кройф Арена“ срещу Аякс (4:0).

Възможности Фейенорд

Най-добри шансове обаче имаше първоначално за Фейенорд. Ела Ван Керховен стреля с глава от ъглов удар в средата на първото полувреме и четири минути по-късно удари гредата.

Равенство на Фейенорд

Аякс натисна в началото на втората част, но Фейенорд изравни. Центриране на Сане Купман беше изпратено с глава от Есме Де Грааф към Ван Керховен, който вкара от обрата за 1-1.

Ела ван Керховен бележи изравнителния гол срещу Аякс

През втората част не бяха отбелязани повече голове, въпреки че Аякс увеличи натиска в последния етап, което изискваше продължения.

Наказателен удар за Аякс

В първото полувреме на продълженията домакините бързо отбелязаха. Грант простреля Де Грааф на границата на наказателното поле, след което го улови и топката попадна в точката на дузпата. Капитанът Шпице се възползва перфектно от възможността да направи 2-1.

Фейенорд постигна изравнителен гол в последните петнадесет минути и имаше шансове чрез Де Грааф и Ван Керховен, но Аякс удържа и можеше да спечели купата на Холандия за шести път на 20 май.

Поради тази победа треньорът на Аякс Пакър все още има шанс да завърши последния си сезон с Аякс с трофей. Националната титла изглежда ще отиде при ФК Твенте тази година, със седем точки пред Аякс, а приказката в Шампионската лига приключи срещу Челси на четвъртфиналите.