Ван Бронкхорст достига до плейофите с Рейнджърс с голяма победа над Юниън | Понастоящем

Джовани ван Бронкхорст се класира за мачовете от плейофите на Шампионската лига с футболен клуб Рейнджърс във вторник. Холандският треньор стана свидетел на победата на отбора си в реванша над Унион Сен Жилоаз с 3-0, след като шотландците загубиха първия мач в Белгия с 2-0.

Джеймс Таверние даде преднина на Рейнджърс с дузпа преди края на първото полувреме. Топката попадна в точката, след като бе докосната от защитника на Ал Итихад Сепи ван дер Хайден.

След час игра Антонио Чолак удвои разликата. Хърватинът отбеляза с глава рикоширана топка отблизо, след като вратарят Антъни Морис не успя да овладее удара на Скот Арфийлд.

За да избегнат продълженията, Рейнджърс трябваше да отбележи отново, което се случи 11 минути преди края. Малик Тилман вкара с глава вратата отблизо след далечно центриране на Борна Паришич. В добавеното време Жан-Тиери Лазар Амани получи червен картон от името на Унион, като Барт Нойкопе бе титуляр.

Рейнджърс ще играе срещу ПСВ Айндховен в квалификациите. ПСВ Айндховен победи Монако след продължения с 3-2, след като изравни 1-1 в първия мач. Победителят в плейофа се класира за груповата фаза на УЕФА Шампионска лига.

Ван Бронкхорст достигна финал в Лига Европа с Рейнджърс миналия сезон. Айнтрахт Франкфурт беше много силен след дузпите.

Треньорът на Бенфика Роджър Шмид елиминира ФК Мидтигланд.

снимка: Getty Images

Бенфика среща Динамо Киев

Бенфика стигна и до плейофите в Шампионската лига. Бившият треньор на ПСВ Айндховен Роджър Шмид победи ФК Мидйеланд в Дания с 1-3, след като португалците вече бяха спечелили първия мач с 4-1.

READ  Снощи за Disco Dolly и Bloemenbar: „Голяма загуба за Het Straatje“

Енцо Фернандес, Енрике Араухо и Диого Гонкалвеш отбелязаха за Бенфика. Пионе Систо спаси честта от името на Мидтиланд.

Бенфика ще се изправи срещу Динамо Киев в плейофите. Украинците победиха Щурм Грац с 1:2 в Австрия след продължения. Първият мач завърши с победа с 1-0 над Динамо Киев миналата седмица.