Волейболистите доминираха и записаха решаваща победа срещу България в Лигата на нациите

Холандците победиха България в Лигата на нациите

NOS игра

Страхотен резултат на холандските волейболисти при убедителна победа срещу България в Лигата на нациите. Мачът вече беше решен в три сета 26-24, 25-17, 25-17.

Холандският отбор постигна страхотна победа срещу Полша миналия петък, но загуби от Италия вчера. Благодарение на новата победа Холандия се изкачи до тринадесето място в класирането на Лигата на нациите и ще се отдалечи от опашката. Преди уикенда отборът на Феликс Козловски все още беше на четиринадесето място.

Срещу четиринадесетото място България стартира драматично. След петнадесет минути Холандия беше изправена пред загуба с 8-1. Но след това се отплати. Дори сетът отиде в Холандия, тъй като България не успя да върне три сетбола.

Джолиен Нолема знаеше какво да прави и записа първия сет на таблото за Холандия.

Това доведе до категорична победа във втория сет, включително осем поредни точки. Съпротивата на България беше сломена: третият сет също отиде лесно за Холандия: 3-0.