Въпреки слабия старт срещу Фиорентина, Твенте запазва позицията си в Лигата на конференциите | европейски футбол

FC Twente все още има поглед към главния шампионат на Лигата на конференциите. В първата фаза на плейофите отборът на треньора Рон Ганс започна силно и скоро се изправи пред огромно изоставане. Поради гола на резервата Вацлав Черни след почивката, ФК Твенте във Флоренция все още има разумна позиция от началото за завръщането в Енсхеде следващата седмица: 2-1.

Срещу Фиорентина отборът на Янс направи лошо впечатление преди края на първото полувреме. Още след две минути аржентинецът Николас Гонзалес вкара в далечния ъгъл след пас на капитана Кристиано Бираги. Полузащитникът Дан Рутс забрави да се разхожда с опонента си.

Твенте не успя да си почине в мача и да направи добра атака. Фиорентина, поставена под седмо положение в Серия А миналия сезон, удвои преднината си след повече от половин час игра. След центриране на Рикардо Сутил бразилският нападател Артур Кабрал, който влезе на мястото на Лука Йович, прати топката до далечната греда. Малко преди това вратарят Ларс Унерстал предотврати трети гол. Мишел Флап удари дълга топка от свободен удар в полза на Твенте.

Играчите на Фиорентина празнуват гол. © ANP / EPA

Jans Julio Bligizuelo и Roots спряха по средата на пътя. Мис Хилгерс и Вацлав Черни бяха техни заместници. След като Гонсалес отбеляза с глава в 63-ата минута, Твенте стреля скоро след това. След хубав пас на Гийс Смал Черни успя да прехвърли вратаря Пиетро Терачиано. Тогава Твенте започна да търси още, но това не доведе до страхотни възможности.

ФК Твенте има достатъчно време да се подготви за завръщане. KNVB премести мача от лигата срещу Екселсиор следващия уикенд за 31 август. Фиорентина трябва да играе в неделя в Емполи. Твенте спечели третия предварителен кръг срещу сръбския клуб ФК Кокарики.

Гледайте най-гледаните спортни клипове тук.

READ  Години наред Пепе беше най-скъпото попълнение на Арсенал, но сега той излиза безплатно | футбол