Даниел Рикиардо отговаря на слуховете за място в AlphaTauri за 2024 г. във Формула 1

От няколко седмици се носят слухове, че Ник де Врис е застрашен да загуби мястото си в Scuderia AlphaTauri, поради разочароващи резултати. След 10 състезания през сезон 2023 е ясно, че състезателната конюшня от Фаенца има най-лошата кола за годината и че холандецът все още не е спечелил точки. Даниел Рикиардо е смятан от мнозина за идеалния заместник на Де Врис.

28-годишният от Uitwellingerga все още не е завършил в челната десетка. Той беше 14-ти два пъти в началото на сезона в Близкия изток, преди да не успее да завърши в Австралия и Азербайджан поради инциденти. Най-добрият му резултат до момента е дванадесето място на улиците на Монако. Заради 11-ото място на Logan Sargeant в състезанието в Силвърстоун миналата неделя, de Vries завърши последен в класирането.

пак гъделичка

Рикиардо, който игра за Макларън до миналия сезон, напусна, но се върна в Ред Бул Рейсинг миналата зима като резервен пилот. Speed ​​​​City На Радио SiriusXM Знам, че е имал достатъчно дълга пауза зад волана на болид от Формула 1: „Очаквам с нетърпение да шофирам отново“, цитиран е австралиецът състезател цитиран. Осемкратният победител в Гран При ще се състезава в тест на Пирели на Силвърстоун тази седмица. „Почивката ми продължи достатъчно дълго и отново е положителна. Това очевидно е изключителна кола и се радвам да го почувствам тук, особено на такава високоскоростна писта.“

Интересува се също: Де Врис трябваше да се справя с проблеми: „Все още не са ми казали това“

Никога не знаеш

„Липсва ми, но всичко е наред“, продължи положително Рикиардо на стартовата решетка преди Гран При на Великобритания. „Просто оставих всичко да дойде при мен и съм сигурен, че в един момент ще се върна на решетката [als coureur] изправя се. Разбира се, не можете да сте 100% сигурни, но съм убеден, че ще се случи отново един ден. Запитан за място в AlphaTauri за 2024 г.: „Никога не се знае, никога не се знае… Аз съм за това.“ „

READ  Ал Ахмади: Очаквам много от това в бъдеще