Екселсиор регистрира така необходимата победа над Волендам, с червен картон след мача

Ноус Футбол

Вижте резюмето на Екселсиор – ФК Волендам

Екселсиор направи важна стъпка у дома срещу ФК Волендам в битката срещу изпадащите. Ротердам спечели с 4-0 и следователно поне за ден е на сигурното 15-о място във Висшата лига. Това е първа победа от януари за Екселсиор.

След това мачът беше помрачен от суматоха, по време на която бяха дадени два червени картона и беше консултирана и VAR. Трой Парот (Екселсиор) беше незабавно изгонен, след като дръпна Сафван Карим (Волендам) за ухото. Самият Карим получи втори жълт картон, а с това и червен. Кензо Годмин, който направи добра игра в Екселсиор, също беше замесен в смущението и получи жълт картон.

класификация

Волендам остава на седемнадесето място, позиция, която означава директно изпадане в края на сезона. Разликата с RKC Waalwijk, който е на 16-о място, вече е пет точки. Отборът на треньора Регилио Симонс подходи към мача пълен с позитивизъм, но сега проблемите се върнаха.

След равенства срещу PEC Zwolle, Almere City и Feyenoord и победи над RKC, Volendam се завръщаше. Поради тежкото поражение срещу Екселсиор, клубът на практика се върна на изходна позиция. С мачовете срещу Спарта Ротердам, Аякс, ФК Твенте и Go Ahead Eagles, оставащата програма е всичко друго, но не и лесна.

Първите минути на мача бяха хаотични. И двата отбора показаха атакуващ умисъл, но до големи положения не се стигна.

Мохрин се оттегля

15 минути по-късно Деринсили Санчес Фернандес удари гредата от пряк свободен удар за Екселсиор, което бе първото истинско предупреждение за Волендам. Нещата не вървят добре за гостите, тъй като нападателят Робърт Морн, голмайсторът на клуба с осем гола този сезон, беше принуден да напусне поради контузия.

READ  Саудитски футбол с Роналдо ще се показва ли по телевизията тук? „Подценяваме Ередивизи“ | режими

Следващите шансове бяха Лазарус Ламбру и Артур Загре. Вратарят на Волендам Мио Бакхаус два пъти беше на правилното място. Това беше етап, в който Екселсиор изглеждаше много по-силен от Волендам.

Вижте реакциите след мача тук:

В 41-ата минута Ланс Дуевстеген даде преднина на Екселсиор с удар от земя около шестнадесетата минута. Напълно заслужен гол за тима от Ротердам, който беше по-добър през първото полувреме и продължи да има положения.

Вторият гол дойде две минути по-късно. Ламбру успя да удари топката отблизо, след като Парот изведе ъглов удар на Джулиан Бас. Това беше еднопосочен трафик и фаза на предпазливост за Волендам, който трябваше да направи всичко възможно в добавеното време, за да не допусне нов гол.

Разрушителни работи

Тези голове дойдоха през второто полувреме. Шансовете продължиха да идват за Екселсиор и Парот скоро направи 3-0. Волендам беше в касапницата, защото след три четвърти от играта Ламбру бе хванат за втори път след центриране на Мерхил Пенета.

След редица положения за Екселсиор, Волендам продължи в последния етап. Беше напразно и резултатът остана 4:0.