Ерлинг Хааланд държи рекорда за ритане с велосипед от Рууд ван Нистелрой | чужд футбол

с видеоМанчестър Сити спечели убедително първия мач срещу Саутхемптън. Резултатът стана 1-4 на Сейнт Мери, като Ерлинг Халанд отбеляза два гола. Норвежецът вече доведе общите си голове във Висшата лига до тридесет. Вторият му гол, изключителен удар с велосипед, отбеляза неговия 44-ти гол за Сити във всички турнири.

Числа във Висшата лига
Вижте в долната част на тази статия всички видеоклипове от Висшата лига, всички резултати, програмата и класирането на английските състезатели, цялата статистика (най-добри голмайстори, жълти и червени картони, асистенции). Вижте нашия мач център тук!

Халанд откри резултата с глава точно преди полувремето, след като бе вкаран след центриране на Кевин Де Бройне. В средата на второто полувреме той направи 0-2 с хубав удар с глава. Тогава режисьор беше Джак Грийлиш. Грийлиш направи 0-2 10 минути преди края, като стреля втория си овър.

Секу Мара направи нещо в замяна на Саутхемптън, но Хулиан Алварес постави крайния резултат от дузпа 15 минути преди края. Алварес присъства минути преди пристигането на Хааланд, който се завърна след контузия в бедрото.

Със своя 44-и гол този сезон във всички състезания за Сити, Хааланд вече се изравни с Рууд ван Нистелрой и Мохамед Салах като играч с най-много голове за клуб от Висшата лига за един сезон след 38 изяви. Хааланд обаче има още известно време, за да получи този рекорд в свое притежание този сезон. Ван Нистелрой вкара 44 гола за Манчестър Юнайтед през сезон 2002-2003, а Мохамед Салах го направи отново от името на Ливърпул през сезон 2017-2018.

READ  Бившето ченге, което уби Джордж Флойд, също беше осъдено за данъчни измами | навън

Ерлинг Халанд. ©AP

Сити намали разликата с лидера Арсенал до 5 точки. Двата клуба изиграха 29 мача и остават девет мача. Арсенал гостува на Ливърпул в неделя.

Сити играе четвъртфиналите на Шампионската лига във вторник. Тогава отборът на треньора Пеп Гуардиола ще приеме Байерн Мюнхен.