Идумбо Мозамбо води Йонг Аякс до победа над Вилем II

Ахметджан Каплан дебютира срещу Вилем II в понеделник вечерта. Турският защитник дойде от Трабзонспор през лятото на 2022 г., но получи контузия в коляното в първите си месеци в Амстердам. След като влезе като резерва в първия мач срещу ADO Den Haag, Kaplan беше в титулярния състав на Jong Ajax срещу FC Tilburg. Той изигра едно полувреме в спортен комплекс De Toekomst.

Ранна преднина
Каплан видя как Йонг Аякс поведе в началото на мача чрез нападателя Идумбо Мозамбо. Осемнадесетгодишният белгиец успя да покрие известно разстояние от прекия си съперник и след това овладя топката в далечния ъгъл: 1-0.

След добър половин час от Jong Ajax, Willem II също влезе в играта по-добре. Трикольорите натиснаха много защитата на Амстердам и създадоха няколко добри положения. Малко преди полувремето играчите на Аякс се измъкнаха добре, когато вратарят Чарли Сетфорд видя удара на гостите да експлодира от гредата до него.

Уилям II продължава тази линия във второ действие. Брабантците бяха по-добри от играта, но младият Аякс се държеше добре. Футболистите на Аякс се защитаваха изключително дисциплинирано, оставяйки резултата 1-0 на таблото в спортен комплекс Де Туйкомст. Благодарение на втората си победа за сезона, Amsterdam Promises предаде финалното място на TOP Oss.

Млад Аякс – Вилем 2 1-0 (1-0)
9. Идумбо Мозамбо 1-0

Млад Аякс: лошо. Сийфорд; Гьогер, Артсен, Каплан (46. Вершурен), Айогел; Брандес, Шурак (67. Гортер), Саладин; Идумбо Мозамбо (90+3. Сарфо), Панел (85. Калоко), Годец

READ  Деветдесет години затвор за заподозрения за убийството на чакълестия моторист Уилсън