Интер победи Барселона в Шампионската лига

Агенция Франс прес

Футбол NOS

Лидерът на Испания загуби от деветия в Италия. Интер изпревари Барселона в група C на Шампионската лига след победата си с 1-0 на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано.

Малцина са взели това под внимание предварително, тъй като Барселона е лидер в Ла Лига и е в добра форма, докато се люлее над Милан. Интернационале е 10-и и позицията на треньора Симоне Индзаги става все по-несигурна от седмицата. Но победата над Барселона дава достатъчно въздух за оцеляване за още няколко кръга на игра.

Каталунците, които играха без контузените Френки де Йонг и Мемфис Депай, грабнаха повече топка преди почивката, но Интер, където Стефан де Врис започна в основата, поведе. Хакан Чалханоглу порази вратата с удар в корнер извън наказателното поле.

професионални кадри

Де Фрай нокаутира Левандовски

След почивката Барселона напредна изцяло в атака. Усман Дембеле удари стълба след час игра и изглеждаше, че Барселона стигна до 1-1 чрез Педри. Но след намесата на VAR се разбра, че Ансу Фати е получил топката, след като вратарят на Интер Андре Онана влезе под топката. Целта не е разрешена. Шави беше ядосан и жълт картон.

Барселона продължи с фанатичната си атака, но големи положения нямаше. В осемте (!) минути на допълнителното време, които бяха добавени, резервата Дензъл Дъмфрис изглежда напредна в собственото си наказателно поле. Но VAR отсъди меко: Всичко е наред.

Не падна с 1:1 и феновете на Интер гласуваха както никога досега в синьо-черната част на Милан. Италианците продължават напред, като побеждават Барселона в групата и са на три точки зад лидера Байерн Мюнхен, който беше по-рано тази вечер. с 5-0 победи Виктория Пилзен. Индзаги можеше да спи спокойно за първи път от много време.

READ  Ал Ахмади: Очаквам много от това в бъдеще
  • Агенция Франс прес

Феран Гутгла празнува с 2-0

Гризман тъжен след пропусната дузпа

Това е купон в Брюж, защото Клуб Брюж победи великия Атлетико де Мадрид във вторник вечер. Резултатът падна с 1-0, когато белгийците бързо се събраха през испанската отбрана. Феран Гутгла самоотвержено върна към Кемал Савах, който успя да влезе в откритата врата.

Резултатът 2-0 след час игра също беше страхотен. Ютгла започна отново атаката, като започна да комбинира с Таджон Бюканън, който върна добре топката, така че Ютгла можеше сам да вкара този път.

Не беше лесно и за Атлетико. Антоан Гризман получи дузпа, но пропусна. Силен удар на французина също бе отхвърлен минута по-късно. Тревожна статистика за Гризман: той пропусна последните си пет дузпи.

Червен картон на Фримпонг

В двубоя между Порто и Леверкузен (2:0) имаше страхотна сцена преди края на първото полувреме. Домакините отговориха с отличен резултат от 1:0 и празнуваха широко гола, когато се намеси ВАР. Малко преди да започне контра, ръцете бяха направени сами, според VAR. Така че няма 1-0 и дузпа срещу. може да се обърка.

Фримпонг скача, но не успява да изкара топката далеч, за да вкара гол на Зидо Сануси

Хаосът беше завършен, когато Патрик Шех изпусна дузпа от името на Леверкузен. Третата поредна дузпа, която чехите не платиха. Леверкузен пропусна девет от последните петнадесет наказателни удара в Шампионската лига.

Най-добрата атака за вечерта в Порто завърши с удар с глава на Зидо Сануси, който успя да вкара в защитата на холандския краен защитник Жуниор Джереми Фримпонг. Вечерта на Фримпонг завърши второстепенно, тъй като веднага след като Галино получи 2:0, Фримпонг получи втория си жълт картон и съответно червен.

READ  Ван де Донк елиминира Беренщайн в Шампионската лига, а Арсенал печели с 9-1 | футбол

Тотнъм не поема инициативата

Тогава Тотнъм Хотспър не успя да поведе в група D във Франкфурт. След голямото поражение от Спортинг Португалия с 4:1 при гостуването на Олимпик Марсилия, англичаните можеха да победят португалците. Но заради равенството 0-0 с германците остава вълнуващо в групата.