Кейн донесе трудна победа на Тотнъм над Уулвърхемптън с текущ рекорден гол

Тотнъм Хотспър записа трудна победа над Уулвърхемптън Уондърърс в събота. Благодарение на гола на Хари Кейн, който подобри рекорда на Висшата лига, лондонският тим спечели с 1:0 у дома.

През първото полувреме Тотнъм оцеля невредим от Уулвърхемптън Уондърърс, който излезе много по-силен и натрупа шансове след още един. Домакините отправиха само един удар към вратата.

След почивката „шпорите“ поведоха и това беше един път към вратата на Уулвърхемптън. След удар с глава на Кейн на гредата и удар на Сон Хюн-мин на гредата падна откриващото попадение за Тотнъм в 64-ата минута.

Репетиран ъглов удар от Сон беше насочен към близката греда от Иван Перишич към Кейн, който успя да достигне до далечния ъгъл. За нападателя това беше 185-ият му гол с Тотнъм във Висшата лига, поставяйки нов рекорд.

Никога досега играч във Висшата лига не е вкарвал толкова много голове за един и същи клуб. Старият рекорд се държеше от Серхио Агуеро, който отбеляза 184 гола за Манчестър Сити. Сега Кейн заема четвърто място в класацията за най-добри голмайстори за всички времена, зад Алън Шиърър (260 гола), Уейн Рууни (208) и Анди Коул (187). Кейн вече има 250 гола с Тотнъм във всички турнири.

С победата Спърс остават непобедени след три мача и клубът е начело във Висшата лига поне за няколко часа. Тимът на Антонио Конте има седем точки. Арсенал и Брентфорд може да вземат първото място от Тотнъм по-късно днес. Арсенал ще се изправи срещу Борнемут в 18:30 часа, докато Брентфорд гостува на Фулъм в 16:00 часа.