Клубът от Бундеслигата Щутгарт спасява живот и отново потапя HSV в траур

Щутгарт празнува

Футбол NOS

VfB Щутгарт може да се подготви за още една година в Бундеслигата. Миналия сезон номер 16 оцеля в сблъсък за промоция и изпадане с Хамбургер, като спечели и втория мач. След 3-0 миналия четвъртък у дома, реваншът е 3-1.

И това е тежък удар за HSV, които изпаднаха от Бундеслигата за първи път в историята на клуба през 2018 г. и през последните години винаги виждаха възможността да се върнат на най-високото ниво да им се изплъзва през пръстите в последния етап на сезон. Но тази година северните германци си помислиха, че са го направили след победа с 1-0 над Сандхаузен в последния кръг на Бундеслигата.

Трето място

Докато промоцията беше широко празнувана от играчи и фенове на терена, съперникът FC Heidenheim все още беше зает срещу Regensburg. Наистина, в третата и деветата минута на продълженията, дефицитът се превърна в победа с 3-2 и HSV все още посочи трето място в крайния резултат, недостатъчно за директно завръщане в Бундеслигата.

Реваншът дойде след два мача срещу VfB Щутгарт без резултат. Започна зле с поражение с 3-0 като гост с голове на Константинос Мавробанос (още в първата минута), Йоша Вайноман (родом от Хамбург, който пое HSV миналото лято) и Серхо Гераси.

Сони Кител взриви играч на HSV с 1-0

HSV, с Haarlemmer Ludovit Reis в стартовия състав, започна енергично завръщането си на Volksparkstadion, пълен с 57 000 фенове. Жан-Люк Домби вече беше принудил вратаря на Щутгарт Флориан Мюлер да го спаси, когато в шестата минута Сони Кайтел изстреля топка, която уцели гредата отвътре: 1-0.

READ  Дони ван де Бийк вижда, че Евертън удари шамар на Манчестър Юнайтед | футбол

Покривало на носа

Крис Вохрич пропусна собствения си изравнителен гол минута по-късно, докато брилянтният гол на Джераси бе отсъден за засада. Домакините не успяха да се противопоставят на това до края на първото полувреме.

Енцо Милот от Щутгарт води с 1-2

Веднага след фрактурата HSV придоби капачка на носа. След слаба защита от страна на Хамбург, Енцо Милот овладя топката, за да вкара пас на Джераси. Последният удар дойде в 64-ата минута, когато ветеранът от португалския вратар Даниел Хойер Фернандес пропусна задно подаване и пас на Милот: 1-2.

„Die Rothosen“ все още търсеше еквалайзер – може би повече – но в края му липсваше острота. Щутгарт отново намери целта дълбоко в продълженията. Сайлъс постави крайния резултат 1-3.