Коку печели първата си победа с Витес над Камбур

Футбол NOS

Покажи резюме на SC Cambuur – Vitesse

След две поражения Филип Коко, който наследи треньора Томас Лейч, който напусна Бохум в края на миналия месец, взе първите си точки с Витес. Победа с 2-0 на стадион Кампур освободи отбора на Арнем от дъното на Ередивизи.

Витес имаше надмощие преди края на първото полувреме и след пропуснати възможности от Габриел Видович и Бартош Бялик, Райън Фламенго отбеляза за 0-1 с пряк свободен удар на Максимилиан Витек.

AP

Треньорът на Кампор Хенк де Йонг със съотборника на Фейсех Филип Коко

0-2 изглеждаше неизбежно в края на първото полувреме, когато Видович първо измами Док Шмид с превъзходна работа в задната линия и след това вкара с крак от Джими Джейкъбс. Да даде почивка на фризеца извън наказателното поле, реферът на ВАР и затова дузпа не беше отсъдена.

Той последва втория гол на Арнхем след почивката и той също беше много впечатляващ: Каспер Козловски грабна топката в собствената си половина и завърши хладнокръвно след дълъг натиск. Sondre Tronstad добави още едно пени с пудра в близък план. Камбур беше спасен още по-лошо: Матос Беру нацели гредата малко преди време.