Край на холандския в Големия шлем или дартс

Майкъл ван Гервен

Новини Спорт

Не останаха холандци в турнира от Големия шлем по дартс. Майкъл ван Гервен и Дани Ноберт не успяха да стигнат до четвъртфиналите на Уулвс. И шестимата холандци вече са аут.

Ван Гервен, който спечели турнира през 2015, 2016 и 2017 г. и спечели Висшата лига на Англия тази година, загуби с 10-7 от австралиеца Деймън Хита. Нобер загуби с 10-4 от британеца Стивън Понтинг в осминафинала.

Смесена игра

В груповата фаза Ван Гервен спечели всичките си мачове, въпреки че 34-годишният, трети в света, на моменти се представя непостоянно. Нещата бяха трудни и за Хейта, който изостава с десет места, но спечели три от последните си четири мача срещу холандеца.

Роденият в Vlijmen беше първият, който успя да пробив при 2-2 с брилянтен завършек 96. След това Хита се върна до 4-4, преди да спечели следващите четири мача и да стигне до 7-4. След като пропусна точка за пробив от австралиеца при 7-5, холандецът трябваше да гледа как Хита реализира първата си стрела в мача при 9-7.

Nobert губи от The Bullet

Ноберт (32 години), седми в света, като Ван Гервен, спечели всичките си мачове в груповата фаза и се изправи срещу Понтинг на четвъртфиналите. В предишните седем двубоя напред и назад Ноберт спечели пет пъти над „The Bullet“.

Дани Нобърт

„Freeze“ от Joure във Фризия оправдава името си Бавен старт В началото той едва направи своите хеттрикове и изостана с 4-1 за нула време.

Той се върна силно след почивката, като спечели втория лег с дванадесет стрели, но веднага не успя да счупи флаговете. Британецът го направи два пъти поред, оставяйки Нобърт с 8-3 зад себе си. Загубата на двойки (само 15 процента) нарани особено холандеца.

READ  Френки де Йонг е шампион за първи път с Барселона след победата над своя сънародник Еспаньол чужд футбол

Резултатът е 10-4 в полза на Ponting, който сега се изправя срещу сензацията от Големия шлем по дартс Stu Buntz на четвъртфиналите.

Стю Бънц

Американецът, който този път е с ярки сини панталони и цветна риза, продължава да изпълнява каскади и след като спечели групата си, стигна и до четвъртфиналите, като победи британеца Андрю Гилдинг.

Понц поведе с 5-0 преди Гелдинг да спечели първия мач. След това новодошлият щастливо стигна до победа с 10-5.

Стю е първият американец след UK Open на Гари Моусън през 2008 г., който достига четвъртфинал на PDC мейджър.

Четвъртфиналните срещи са предвидени за петък и събота. Финалът е в неделя.