Ливърпул в групата на Аякс обиди Наполи след драматичното първо полувреме | Понастоящем

Ливърпул стартира груповата фаза на Шампионската лига по голям начин в сряда вечер. Съотгрупникът на Аякс Върджил ван Дайк падна от Наполи след удивително лошо първо полувреме: 4-1.

През първото полувреме резултатът беше 3:0 на стадион „Диего Армандо Марадона“. Петър Зеленски откри резултата в петата минута, след което Андре Франк Замбо-Ангуиза и Джовани Симеоне покачиха разликата на три. През първото полувреме можеше да бъде и по-лошо, защото Виктор Освенхен изпусна дузпа на Ван Дайк.

Това беше първият път от 22 октомври 2014 г. Ливърпул допусна три гола в първото полувреме на мач от Шампионската лига. Страната от Висшата лига се сблъска с пасив от 3-0 срещу Реал Мадрид преди осем години. Това беше крайният резултат тогава.

Срещу Наполи разликата в началото беше малко по-голяма, тъй като веднага след почивката Зеленски вкара втория си гол за вечерта. Луис Диас направи нещо за Ливърпул малко след това, но за завръщане не можеше да се говори. Капитанът на оранжевите Ван Дайк участва в целия мач в Ливърпул.

Въпреки голямото поражение, Ливърпул не беше последният в група А. Аякс победи Рейнджърс с 4-0 от треньора Джовани ван Бронкхорст по-рано в сряда вечерта. Следващата седмица тимът от Амстердам гостува на Ливърпул, а Наполи ще играе с Рейнджърс в Глазгоу.

Класиране в А група

• 1. Аякс 1-3 (+4)
  • 2. Неапол 1-3 (+3)
  • 3- Ливърпул 1-0 (-3).
  • 4. Рейнджърс 1-0 (-4)

Клоп е под по-голямо напрежение заради новото изпадане

Ливърпул спечели само два от първите си шест мача във Висшата лига и продължи това драматично ниво в Наполи. Италианците изпревариха червените, напредвайки след пет минути. Зеленски реализира дузпа след игра с ръка на Джеймс Милнър.

READ  Барселона чака трудна задача срещу Галатасарай в Турция | футбол

Десет минути по-късно реферът Карлос дел Серо Гранде отново отбеляза точката благодарение на технологията VAR. Той видя, че Ван Дайк направи грешка срещу Освенхен. Нападателят сам тръгна зад топката, но опитът му бе блокиран от вратаря Алисон. При контра Джовани ди Лоренцо изби силно топката над вратата.

Доминацията на Наполи продължи и през първото полувреме и в 31-ата минута резултатът 2:0 беше реалност. Замбо Ангиса избяга от вниманието на трима играчи на Ливърпул и порази вратата. Симеоне вкара и третия гол малко преди края на първото полувреме след нова хладка защита на Ливърпул.

Преследваният треньор Юрген Клоп се намеси през първото полувреме, за да замени драматичния Джо Гомес, но това не помогна много. Второто полувреме беше само на две минути, когато Зеленски направи 4-0 отблизо. Ливърпул веднага направи нещо в отговор чрез Диас, който преодоля вратаря Алекс Мерит с далечен удар. Тогава Наполи се издържа с относителна лекота пред своите фенове.