Лудогорец след финалния спринт на Аякс за България в плейофите на Лига Европа | Холандски футбол

Аякс се изправя срещу Лудогорец в плейофите за място в груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион се разписа четири пъти след почивката и спечели с 5:1 срещу ФК Астана, след като по-рано загуби с 2:1 в Казахстан.

Резервният вратар Серхио Пот от младежката академия на Аякс наблюдава от пейката как неговият Лудогорец поведе в средата на първото полувреме. ФК Астана се събра и поведе в диптих, но гостите бяха напълно съкрушени след почивката.

В първите петнадесет минути на второто полувреме Лудогорец стигна до три попадения. Последният удар дойде в 67-ата минута, след което Астана завърши с десет души. Полският полузащитник Якуб Пиотровски и ганецът Бърнард Декпети отбелязаха по две попадения, като последното българско попадение е дело на Кирил Деспотов.

Аякс първо ще играе като гост след седмица срещу защитаващия националния шампион България в четвъртък, 24 август. Завръщането на Йохан Кройф на арената е седмица по-късно. Победителят от срещата ще се класира за груповата фаза на второто в Европа клубно състезание.