Медведев вече си осигури класиране за последните четири финала на ATP, като Алкарас победи Рубльов

Даниил Медведев

Новини Спортсредно

Даниил Медведев достигна до полуфиналите на финалите на ATP в Торино. След като руснакът победи своя сънародник Андрей Рубльов без загубен сет, той беше силен и за Александър Зверев във втория си мач в групата в два сета: 7-6 (7), 6-4.

Герман Зверев спечели турнира в края на годината два пъти, през 2021 г., побеждавайки Медведев на финала. Рускинята, която е трета в световната ранглиста, започна добре кариерата си, като проби на подаването си в първия гейм, но загуби това предимство в средата на сета.

грешка

Зверев, който предизвика вълни по-рано тази седмица с победата си над Карлос Алкарас, игра с повече увереност и също взе първата кратка почивка в тайбрека.

Александър Зверев

Това не беше достатъчно, за да се получи групата. Дори и след като Медведев отправи висок удар извън границите със силен изстрел и Зверев получи право да сервира за сета. Грешка от форхенд и моменти по-късно труден удар от бекхенд в мрежата убиха германския играч.

Вторият сет също вървеше към тайбрек, докато Зверев, който дотогава се движеше гладко през игрите си на сервис, внезапно изпусна някои грешки при 4-5. Небрежен форхенд срещу мачпойнт, който беше твърде дълъг, му коства главата моментално.

Алкараз се възстановява

Алкарас постигна първа победа в същата група. След шокиращото си поражение от Зверев в понеделник, защитаващият титлата си от Уимбълдън победи Андрей Рубльов със 7-5, 6-2, който претърпя второто си поражение в тазгодишния неофициален финал на Световната купа за най-добрите осем играчи.

READ  Мощната Барселона победи Реал Мадрид във финала за Суперкупата, първата награда под ръководството на Шави
Карлос Алкарас

Алкарас и Рубльов се изправиха един срещу друг за първи път на ниво ATP. Първите осем мача преминаха към сървъра без никакви проблеми, но след това нещата се объркаха много за руския номер пет в света.

Обиди и словесно насилие

При 4-4 той успя да се отърси от шанс за пробив, но при 5-5 все пак беше пробит от Алкарас. Тогава Рубльов загуби контрол над себе си, както често прави. Той ругаеше и крещеше на корта и вече не можеше да затрудни втория в световната ранглиста испанец.

Алкарас, който критикува високата скорост на пистата на финалите на ATP в понеделник, запазва възможността да се класира за полуфиналите с победата си.