Мощната Барселона победи Реал Мадрид във финала за Суперкупата, първата награда под ръководството на Шави

Reuters Connect

Футбол NOS

Барселона спечели Суперкупата на Испания за 14-и път (рекорд). Каталунците контролираха повече съперника си Реал Мадрид на базата на звездата Хави във финала, който завърши в Саудитска Арабия: 3-1.

Националният шампион Реал Мадрид стигна до финалната битка в Суперкупата на Испания, малък турнир от 2020 г., като елиминира финалиста за купата Валенсия на полуфиналите, докато Барселона победи шампиона за купата Реал Бетис. И двете испански суперсили имаха нужда от дузпи за това.

251-ият мач от Ел Класико беше вторият, който се играе извън Испания. Случката се случи преди година, също на стадион „Крал Фахд“ в Рияд и също със Суперкупата като залог. След това се стигна до полуфинал, който Реал Мадрид, победителят в турнира, спечели с 3-2 след продължения.

Де Йонг е в основата

Барселона, с Френки де Йонг в стартовия състав, започна силно мача за отмъщение на саудитска земя. Петнадесет минути по-късно вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа трябваше да направи всичко възможно, за да откаже гол на Роберт Левандовски. Получи се с асистенция от гредата, след която Алехандро Балде не успя да отбие.

Агенция за защита на околната среда

Хави изведе Барселона с 1-0 срещу Реал Мадрид

При рядка контраатака на Реал Мадрид, Карим Бензема стреля с глава, но това не можеше да притесни Барселона. Той продължи да натиска съперника, което се отплати след половин час. Загубата на топката на Реал в собствената половина доведе до добра каталунска комбинация, която завърши с гол на Хави.

клубно дете

Реал изглеждаше шокиран и малко по-енергичен, но трябваше да се справи с втори провал преди почивката. Де Йонг успя да изстреля Гави с прав крак и върха на ботуша. 18-годишният син на клуба – роденият в Андалусия талант, който вече беше в Барселона през 2015 г. – обслужваше Левандовски. Съобщението при откриващия гол владее топката, преди да се вмъкне: 2-0.

READ  ПСВ Айндховен иска нова победа като гост в Шампионската лига шестнадесет години след студена вечер във футбола в Москва

Робърт Левандовски

Малко след почивката, Усман Дембеле взе ранно решение за мача с обувката си. Куртоа реши друго и спаси мача. Скоро след това белгийският вратар също беше готов, когато пред него се появи Левандовски. Той обаче трябваше да премине, когато Гави връчи лента на „играча на мача“ Педри в 69-ата минута.

Първа награда Хави

3-0 по-късно Шави, който получи първия си трофей като треньор на Барселона, позволи максималния брой от пет смени, но Мемфис Депай – точно както в полуфинала срещу Реал Бетис – не трябваше да напуска отбора. Пейка. В продълженията Бензема спаси честта на Реал Мадрид с автогол, но не обърка празника на каталунците.