Мечтата на оранжевите лъвици за Европейското първенство беше разбита на четвъртфиналите срещу Франция | футбол

И така Orange загуби статута на защитаващ шампион, който взе през 2017 г. под ръководството на Сарина Вигман в нейната страна, след пет години. Франция ще се бие в сряда с Германия, която ще играе финала на Купата на европейските нации през 2022 г. При произволна ситуация срещу Германия предварително се появи красив плакат на холандския футбол, но не беше за лъвиците.

Парсънс натрупа две грешки в първите си 11 мача преди първия мач с нокаут на оранжевите. Централният защитник Аниек Ноуен беше пожертван на Керстин Каспарий, а Доминик Янсен се присъедини към Стефани ван дер Грагт в центъра на защитата. В лявата предна част имаше трамплин за Виктория Белова, която зае позицията на контузената Лейк Мартинс. По-малко изненадващо беше завръщането на Вивиан Медема в базата, нейното завръщане дойде за сметка на Жил Рур.

Разочарование от Шерида Спици, след като Франция реши съдбата на оранжевите с дузпа.

Всичко най-хубаво

Оранжевите започнаха най-добри намерения в четвъртфиналния мач с Франция, но имаха късмет, че след 45 минути на таблото беше 0:0. Уенди Ренар вкара две попадения с глава от ъглов удар, докато вратарят Дафне ван Домселаер и Ван дер Грагт няколко пъти хванаха ръцете на феновете на оранжевите, след като спасиха холандския отбор от закъснение. Кадидиату Диани показа на всички петите си при френската контра, но направи лоша обиколка в холандското наказателно поле.

Дафне ван Домселаер също се отличава срещу Франция с няколко добри спасявания.

Шарлот Билбулт и Делфин Каскарино отправиха далечни удари към Ван Домселар, но младият вратар беше на позиция, както и в предишните мачове. По средата на първото полувреме Ван Домселар видя как топката на Касарино се удари в съседната греда. Имаше реален стопроцентов шанс на Санди Толети, но френският полузащитник отряза диво топката, след като тя падна в краката й право през Лин Вилемс.

READ  Китулано и Олег дават на Спарта минимална победа при Херакъл

Ван дер Грагет пречи

В последната фаза на първото полувреме оранжевите стигнаха до почивката невредими благодарение на Ван дер Грагт, която първо изстреля Мелвин Малард от линията с коляно, а след това се изпречи на пътя й с удар на Грейс Гейоро отблизо. . И двата пъти френските фенове вече отчетоха преднината на своя тим, но резултатът остана 0:0 на таблото. Единственият „опасен“ момент за оранжевия към френската врата дойде от самия френски играч. Сукаина Кершауи вкара с глава към вратаря на отбора си, след като Каспариге центрира във френското наказателно поле след страхотна работа.

Стефани ван дер Грагет на два пъти пречи на голлинията за французите.

След почивката Парсънс незабавно вкара Ръд пред Линет Бееренстейн и това доведе до хубава първа четвърт за Orange. Холандия на два пъти застраши френската врата, и двата пъти от ъглов удар. Мидема първо натисна от трудна позиция и малко след това ван дер Грагет не можа да даде достатъчно удар с глава. С Есми Бругтс срещу Даниел ван де Донк, Парсънс вкара нов нападател петнадесет минути преди края на мача, но мачът изтече след края на нормалното време.

Малко преди края на 90-те минути Гейоро имаше чудесен шанс да спечели мача с Франция, но прати топката с глава в далечната греда. Каскарино също беше близо до 1-0 в добавеното време, но отново намери Ван Домселар по пътя си. Това се случи и с Ренард, който видя как Ван Домселар удари с глава от горния ъгъл.

Видео рефер

Намесата на ВАР в продълженията, която в крайна сметка се наложи, гарантира, че мачът срещу оранжевите е решен. Първоначално намесата на Янсен срещу Диани не беше счетена за нарушение от хърватския рефер Ивана Мартинчич, но след като реферът беше извикан встрани, топката веднага отиде. Очи в очи с Ив Перест, Ван Домселаер почти победи французите, но наказателният удар беше ударен силно и достатъчно чисто в ъгъла от защитника.

READ  Groenewegen има три дупки и спринт към победата в Саудитска Арабия | Колоездене

С Romée Leuchter и Nouwen като нови сили за Caspareg и Sherida Spitz, Холандия дръпна всичко във втората част на продължението в търсене на изравнителен гол, но без резултат. Разширената приказка на Европейското първенство приключи за любителите.

Гледайте тук Всички селекции, резултати и пълната програма на Европейското първенство по футбол