Мидема си тръгва от Арсенал в труден период, за да презареди футбола

Вивиан Мидема си взе почивка от клуба си Арсенал за известно време. 26-годишният нападател преминава през труден период и му е дадено време и пространство за презареждане.

Мидема беше основно резерва в последния мач на Арсенал. Тя вече беше оставена извън избора на оранжевите жени във вторник за демонстративните мачове срещу Коста Рика и Дания.

Говорител на Арсенал каза: „Вивиен получи почивка, за да си почине и да презареди. Ние й оказваме цялата си подкрепа. Тя ще се върне след международната пауза.“ спортистът.

Последният гол на Мидима датира от 28 септември, когато тя помогна на Арсенал да се класира за Шампионската лига (0-1) срещу Аякс. Оттогава тя изигра пет мача без голове. Тя ще пропусне мача от лигата срещу Лестър Сити в неделя.

Мидема носи фланелката на Арсенал от 2017 г., който бе наследен от Байерн Мюнхен. Благодарение на многото му голове, най-добрият английски клуб стана шампион през 2019 г.

През май тази година Миедема реши да удължи изтеклия си договор с Арсенал въпреки интереса на ФК Барселона. Новият й договор я превърна в най-добре платения играч в Англия.

И оранжевите жени ще играят без историческия голмайстор (95 гола) следващия петък срещу Коста Рика и четири дни по-късно срещу Дания. Холандия работи за Световното първенство следващото лято в Австралия и Нова Зеландия.

READ  "La Pioche" Погба, френското дете, което може никога повече да не видите да играе футбол