„Могат да изпратят цветя на Аякс от Айндховен“

ПСВ Айндховен записа също толкова зашеметяваща и впечатляваща победа с 2-3 над Севиля в сряда вечерта, като направи огромна стъпка към фазата на елиминациите на Шампионската лига. Първоначално не изглеждаше така. Айндховен прибягна до почивка, докато изоставаше с 1-0, след което бързо коригира резултата на 2-0 през второто полувреме, но червеният картон обърна мача с главата надолу. Според Уесли Снайдер ПСВ Айндховен може да изпрати цветя на Аякс.

Клубът от Амстердам трябваше да търси ново крило в последната част от летния трансферен прозорец миналата година. Трансферът на Антъни висеше във въздуха цяло лято, но той напусна Манчестър Юнайтед едва през последните дни. В търсене на алтернатива на бразилеца Аякс се обърна към Окампос. Първоначално аржентинецът щеше да премине в Аякс за около двадесет милиона евро, но Надзорният съвет спря това. Клубът от Амстердам в крайна сметка придоби Окампос под наем от Севиля.

Статията продължава под видеото

Бракът между Аякс и Окампос обаче беше такова разочарование, че той се върна в Испания по време на зимната ваканция. Той игра там и имаше важна роля, включително във финала на Лига Европа срещу Рома. В сряда вечерта, в реванша срещу ПСВ Айндховен, Севиля и Окампос изглежда направиха важна крачка към европейския футбол след зимната пауза, но червеният картон на Окампос беше началото на зашеметяващото завръщане за ПСВ. Те могат да изпращат цветя на Аякс от Айндховен“, каза Шнайдер шеговито RTL7. Освободиха Окампос.

Шнайдер няма добри думи за действията на Окампос. Все още е ужасно. Когато играеш мач като този, залозите са много високи. След това първо получавате жълт картон с далечно хвърляне и след това правите сляпо влизане от страничната линия. Сега трябва да се срамува от себе си. Когато нещо подобно се случи и водиш с 2-0, продължаваш да се надяваш, че ще остане така. Но изравнителният гол падна в рамките на три-четири минути. Исмаел Сайбари върна ПСВ в мача, като Неманя Гудели отбеляза автогол и удар с глава на Рикардо Пепе, за да донесе пълна плячка на гостите. Можем да говорим за този червен картон през цялото време, но това е и сила на волята. Трябва да можете да си го позволите“, казва Шнайдер.

READ  Моуриньо с Рома в дълбока криза след загуба от Стротман и неговите съотборници футбол