Отслабената Германия губи още един тренировъчен мач, този път срещу Австрия

Австрия празнува гола срещу Германия

Ноус Футбол

Германските футболисти загубиха пореден тренировъчен мач. Отборът се представи слабо срещу Австрия и загуби с 2:0 във Виена. Марсел Забицер и Кристоф Баумгартнер бяха голмайсторите на Австрия. Германия завърши мача с десет човека след директен червен картон на Лерой Сане.

Германия автоматично се класира за домакин на Европейското първенство през следващата година и следователно ще изиграе поредица от тренировъчни мачове като подготовка за турнира. Освен това загуби с 3-2 от Турция в събота.

Отборът трябва да тренира срещу холандския национален отбор следващия март. Този мач няма да се състои, ако жребият покаже, че двете страни ще бъдат съотборници в групата.

Източник на вдъхновение

Тренировъчният мач във вторник беше среща между националните треньори Юлиан Нагелсман (Германия) и Ралф Рангник (Австрия). Рангник е важен източник на вдъхновение за Нагелсман, почти тридесет години по-млад от него. Рангник (65-годишен) го хвали, наред с други неща, за интензивния и атакуващ начин на игра на футбол, който насърчава.

Нямаше съмнение, че това ще бъде интензивен тренировъчен мач. Но Нагелсман, който е треньор на германския национален отбор от миналия септември, ще бъде шокиран от начина, по който Австрия лесно проби крехката германска защита.

На перфектно препълнения стадион Ернст Хапел Австрия имаше най-добрите си шансове от всички, особено през първото полувреме. Германците, които имат важни силни страни като Антонио Рюдигер и Матс Хумелс в отбраната, не успяха да контролират пресмятащите пасове на домакините.

Марсел Забицер отбеляза за Австрия

Благодарение на небрежността на австрийския нападател Михаел Грегорич, Германия не се изправи пред пасив от 3-0 през първото полувреме. Австрия поведе с 1-0 през първото полувреме, след като се изплъзна при къс ъглов удар от полузащитника на Борусия Дортмунд Забицер.

READ  Ариенс в сълзи, след като спечели втората смяна в Елфстедентохт | карам ски

Перфектен знак

В средата на второто полувреме Германия видя, че изоставането им се удвои от Баумгартнер. Изправен лице в лице с вратаря Кевин Трап, 24-годишният австрийски полузащитник изчака търпеливо, преди да прехвърли топката над вратаря с точната цел.

Германия вече игра 25 минути с играч по-малко. Веднага след полувремето Сане фаулира Филипе Моени, който след това потърси конфронтация. Подтикнат от това, Сане блъсна със сила бившия играч на ПСВ Айндховен на земята, след което той получи право да си тръгне с директен червен картон.

• Професионални кадри

Leroy Sane блъсна Philippe Moeni силно на земята, получавайки незабавен червен картон

С човек по-малко Германия постигна малко в оставащите четиридесет минути. След последния съдийски сигнал Нагелсман изглежда лишен от емоции и изглежда обмисля как Австрия може да постигне лесна победа дори без интензивната атака на Рангник.