Пари Сен Жермен все още е шампион ден след равенство поради поражението от Монако

Лаказет празнува гола си срещу Монако

Ноус Футбол

ПСЖ можеше да направи добра услуга на себе си и на феновете в събота вечерта, като победи нисколетящия Льо Авър, но не се получи и така трябваше да чакаме да видим какво ще направи Монако в неделя вечерта.

Класиране на лигата 1

Отборът на Ади Хътър трябваше да победи Лион, за да има теоретичен шанс да спечели титлата, но в действителност мечтата за шампионата вече беше утопия. Преди днес разликата между Пари Сен Жермен и Монако вече беше дванадесет точки.

Бърз начален гол

Изглежда обаче, че Монако все пак иска да се възползва от последния малък шанс. Wissam Ben Yedder даде преднина на отбора си в рамките на една минута.

Но Александър Лаказет и Саид Бенрахма бързо потопиха червено-белите в траур. В рамките на половин час резултатът беше 2-1 в полза на Лион и Монако трябваше да отбележи още два гола, за да отложи неизбежната титла на ПСЖ.

Не работи. Бен Йедер отбеляза изравнителния гол, но шест минути преди края Малек Фофана отбеляза третия гол за домакините.

Това позволи шампанското да бъде отпушено в Париж за трета поредна година. След три оставащи мача Пари Сен Жермен спечели 12-ата си титла в историята.

„троен“ шанс

Пари Сен Жермен все още има шанс да спечели требъл този сезон. Борусия Дортмунд ще се изправи срещу своя съперник в първия полуфинал на Шампионската лига в сряда. На 25 май тимът на треньора Луис Енрике ще се изправи срещу Лион във финала за Купата на Франция.