Подмладени холандски новобранци започват квалификациите за Европейско първенство с голяма победа в дебюта на Riesiger | футбол

Холандският юношески национален отбор започна петъчните квалификации за Европейското първенство с голяма победа. Отборът на старши националния треньор Михаел Райзигер беше твърде силен за Млад Молдова с 3-0 във Ваалвейк.

Дирк Пропер даде преднина на холандските юноши точно преди полувремето на стадион Мандемейкърс. Халфът отбеляза гол след добра игра на Сонтье Хансен, който също като Пропер играе за НЕК.

В средата на второто полувреме новакът Исак Бабади удвои преднината. Халфът на ПСВ отбеляза гол от пас на току-що влезлия Юри Бас. Шест минути по-късно Милион Манхоф покачи на 3:0 след хубава атака.

Райцигер беше на пейката на холандските юноши за първи път на стадион Мандемейкърс. Той е наследник на Ервин ван де Лой, който се оттегли след Европейското първенство това лято.

Холандският юношески отбор на Waalwijk стартира с не по-малко от седем играчи за първи път. Kalvin Razzi, Raf van den Berg, Jurel Hato, Babadi, Emmanuel Emega, Hansen и Robin van Bommel направиха своя дебют за Dutch Promises. След почивката Райцигер позволи на Баас, Феде де Йонг, Юри Регер и Ноа Охайо да направят своя дебют.

Холандските юноши водят група С в квалификациите за Европейско първенство. Победителят в групата се класира директно за Европейското първенство за младежи до 21 години, което ще се проведе в Словакия през 2025 г. Вторият номер продължава към квалификациите.

Юношеският отбор на Холандия ще изиграе втория си мач от квалификациите за Европейското първенство във вторник. Тогава Млада Северна Македония е съперник в Скопие.