Привържениците на Алкмаар настояват за напускането на Янсен след поражението от Фейенорд

Логично е, че привържениците на Алкмаар не са доволни от поражението от Фейенорд. Част от секцията за гости се фокусира предимно върху Паскал Янсен. Според някои от поддръжниците му, треньорът не отговаря на очакванията и затова е помолен да напусне номер четири в Ередивизи.

За много фенове на Фейенорд аплодисментите от гостуващата част бяха пълна изненада. За външния свят представянето на Аризона е повече от отлично. Преди мача в Де Куйп алкмардерци бяха на второ място, като на моменти изиграха добър мач срещу Астън Вила, което в крайна сметка се оказа прекалено много.

От А до Я на по-ниско ниво. И двата мача бяха загубени от Астън Вила в Лигата на конференциите, а имаше равенство срещу Екселсиор във финалната фаза. В допълнение, има добър шанс да загубите остатъка от домакинския мач срещу NEC (1-2 надолу). Спадът във формата е добра новина за Фейенорд, тъй като отборът от Ротердам може да продължи напред срещу пряк конкурент.