ПСВ Айндховен Лейдис направи равен срещу Фейенорд пред рекорден брой фенове

Нина Нийстад (вляво) в двубой с Ема Бигненборг от Фейенорд

Ноус Футбол

ПСВ Айндховен изравни 1-1 срещу Фейенорд в холандската женска лига. Мачът се игра на Philips Arena в неделя следобед пред 12 000 фенове, клубен рекорд за ПСВ Айндховен.

Предишният рекорд на клуба беше 11 500 зрители. Това беше и по време на състезателния мач с Фейенорд на 27 ноември 2022 г.

Головете паднаха през последната четвърт. Ела ван Керховен изравни за Фейенорд в 76-ата минута след пас на Дешамайл Лунт, но минута по-късно Химера Рипа отбеляза с глава за 1:1 за ПСВ Айндховен.

С това равенство третият ПСВ Айндховен повиши резултата си до 34 точки след осемнадесет кръга, а отборът на Айндховен има преднина от четири точки пред четвъртия Фортуна Ситард.

Лидерът ФК Твенте претърпя загуба на точки (2-2) на стадион Аризона в събота и видя втория Аякс да загуби две точки.

Мачът в Айндховен бе предшестван от кампанията „Платен футбол = получаваш пари“. В този кръг играчите на Ередивизи жени бият тревога за недостатъчни плащания в националното състезание.

Получаването на договор на пълен работен ден и игра за минимална заплата е изричното желание. Сега мнозинството от футболистите имат и втора работа освен футбола.

Юнкер във Воетбално студио

Националният селекционер Андре Юнкер ще гостува в Studio Voetbal в неделя вечерта (22:15 ч. по NPO 1) и ще обсъди, наред с други неща, финансовия призив за помощ от футболистите в Женската лига на Ередивизи.

Играчите на ПСВ Айндховен и Фейенорд искат повече финансова подкрепа
READ  Бившият президент на ФИФА Сеп Блатер: Изборът на Катар беше грешка | Световно първенство 2022 г