Реал Мадрид започва с победа над Атлетик Клуб и Белингам веднага бележи

Реал Мадрид празнува гол

Футбол NOS

Джуд Белингам дебютира за Реал Мадрид с гол и победа. 20-годишният полузащитник, който беше трансфериран от Борусия Дортмунд за малко над 100 милиона евро, спечели с 0-2 от Билбао срещу Атлетик. Това беше и крайният резултат.

Родриго Реал, който пое отбора без звездата си Карим Бензема, който замина за Саудитска Арабия, и вратаря Тибо Куртоа, който беше тежко контузен миналата седмица, го изведе напред след половин час. Приел повече или по-малко щастливо топката пред краката си в шестнадесетметровото поле, той стреля в късия корнер.

Джуд Белингам

В 36-ата минута Белингам внезапно изби в ъглов удар по сметката, но мощен удар не стигна до него. При щастлив отскок топката изчезна над вратаря на испанския национален отбор Унай Симон във вратата: 0-2.

Роналдо е по-бърз

Само Роналдо (дори в първата минута) и Кристиано Роналдо (34) се разписаха в дуел по-рано от англичанина при дебюта му в Реал Мадрид. Сънародниците Лори Кънингам (1979) и Дейвид Бекъм (2003) също бяха точни в първите си кралски мачове.

Реал Мадрид, собственикът на 35 национални титли, беше принуден да остави титлата на ФК Барселона миналия сезон. Каталунците стартират неделя вечерта с гостуване срещу Хетафе.

Дебют на сляпо

Дейли Блинд вече също се появи в Ла Лига и може да погледне назад към своя 101-кратен успешен дебют за оранжевия национал. Той изигра равенството 1-1 срещу Реал Сосиедад с новия си клуб Жирона.

Дейли Блинд (вдясно) с лице към Жирона

33-годишният Блинд, който премина от Аякс Амстердам в Байерн Мюнхен миналата зима, където не получи много време, остана на линия през целия мач.