Реал Мадрид победи Юнион за първи път в добавеното време благодарение на Голдкрест Белингам

Джуд Белингам решава мача

Ноус Футбол

Рекордьорът Реал Мадрид (четиринадесет титли) победи на косъм германския новак Унион Берлин в Шампионската лига. На Сантяго Бернабеу резултатът стана 1-0 в добавеното време благодарение на гол на Джуд Белингам.

Трима бивши играчи от Висшата лига започнаха в Юнион. Данило Дойки (Екселсиор и Витес), Робин Гусенс (Дордрехт и Хераклес) и капитанът Шералдо Бекер (БЕК Зволе и АДО Ден Хааг). Звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор все още отсъства поради контузия.

Също така заслужава да се отбележи в Унион: италианският защитник Леонардо Бонучи (36 години) направи своя дебют. Италианският ветеран със 121 мача направи зашеметяващия трансфер от Ювентус това лято.

Трудно боравене

Само след 40 секунди Лукас Тоусарт от Ал-Итихад получи жълт картон за непозволено възпрепятстване на Лука Модрич. След това мачът се върна напред-назад с шансове с глава за Хосело от Реал и Кевин Беренс от Унион.

Но най-яркият момент от първото полувреме, което завърши с нулево равенство, не беше шанс, а мощен удар срещу Алекс Крал от Орелиен Шуамини. Полузащитникът на Реал Мадрид получи жълт картон.

След почивката Реал Мадрид продължи да гони феновете за радост на феновете на домакините. Те играха по-агресивно и директно и в 51-ата минута създадоха първите големи положения. Родриго напредна, но ударът му бе блокиран от вратаря на Ал Итихад Фредерик Роно. Когато Родриго върна топката, удари гредата.

READ  Аякс оцелява в специална вечер на стадион RK и постига резултати в холандската Първа дивизия | футбол

В 63-ата минута Реал Мадрид отново нацели гредата, този път след удар с глава на Хоселу и с върха на пръстите на Роно. Миг по-късно той също направи брилянтно спасяване на далечен удар на Модрич. Реал Мадрид продължи да натиска, но пропускаше една възможност след друга.

Повече не изглеждаше, че това ще се случи, докато англичанинът Белингам, който често беше важен, откакто пристигна от Борусия Дортмунд това лято, не направи удар отблизо, след като далечен изстрел доведе до отклоняване. Имаше голяма радост в редиците на Реал Мадрид и те завършиха разочароващата вечер с три точки.